2017 BMW Alpina B7 xDrive Tanıtıldı!

BMW 7 serisinin en yeni aracı olan 2017 BMW Alpina B7 xDrive modelinin tanıtımı gerçekleşti. Büyük bir ilgi ile karşı karşıya kalan otomobil 600 beygirlik motor gücü ile göründüğünden çok çok daha güçlü.

alpina b7

BMW markasının en ünlü otomobil serilerinden bir tanesi olan BMW 7 serisi, yeni modeli 2017 BMW Alpina B7 ile alıcılarının karşısına çıktı. Farklı bir araç parçası üreticisi olarak bilinen Alpina ile birlikte çalışan BMW aslında görmeye alışık olmadığımız bir adım da atmış oldu.

Alpina ile birlikte üretilmiş olan Alpina B7 modeli hem şık hem de sakin görüntüsü ile göz kamaştırmayı başarıyor. Ancak aracın en büyük hüneri elbette bunlar değil. Mükemmel bir güce sahip olan BMW Alpina B7, son derece güçlü motoru ile rakiplerine adeta meydan okuyor.

BMW Alpina B7_surus

2017 BMW Alpina B7 xDrive, BMW 750i xDrive modeli baz alınarak üretildi. Basit bir şekilde anlatacak olursak; BMW Alpina B7, BMW 750i xDrive modeline göre daha hızlı, daha teknolojik, daha konforlu ve elbette tahmin edeceğiniz üzere çok daha pahalı.

750i’nin üst modeli olarak üretilmiş olan Alpina B7, 4.4 litrelik twin turbo V8 motora sahipken aynı zamanda 600 beygirlik bir güce de sahip. Bu güç sayesinde de araç 0 kilometre hızdan 100 kilometreye tam tamına 3.6 saniye içerisinde çıkıyor. Yani aracın bu denli hızlı olması ve kısa sürede 100 kilometre gibi bir hıza ulaşabilmesi onu süper araç kategorisinde yer almaya itiyor.

Tıpkı beygir gücünde olduğu gibi tork değeri ile de son derece iyi bir performans sergiliyor olan 2017 BMW Alpina B7, V8 motoruyla 2 bin rpm devir sayısında 494 lb-ft güç üretebilmek yeteneğine sahip. Bu da rahatça, standart bir kullanıcı için akıl almaz bir güç olarak ifade edilebilir.

BMW Alpina B7-tasarim

Arabanın motorunun tam anlamı ile mükemmel olduğunu inkar etmek imkansız ancak Alpina mühendisleri 2017 BMW modelinde sadece motor ile ilgili değişiklikler yapmadı. Aynı zamanda araç süspansiyon anlamında da birçok değişikliğe uğradı.

Öncelikle Alpina mühendisleri aracın bir önceki modelinde tercih edilmiş olan süspansiyon teknolojisinin üzerine birçok şey ekledi. Yeni süspansiyon sistemi sürüş modlarına göre ayarlanabilirken aynı zamanda otomatik bir şekilde de değişebiliyor. Böylece aracın gövdesinin 2 cm kadar alçalması sağlanabiliyor.

alpina-bmw

2017 BMW Alpina B7, saatte tam tamına 310 kilometrelik bir hıza ulaşabiliyor. Üstelik bu hıza ulaşmak da Alpina mühendisleri sayesinde hiç zor değil. Yapılan aerodinamik yapı değişiklikleri sayesinde araç bu hızı son derece rahat bir şekilde yakalayabiliyor. Son olarak da Alpina B7 toplamda 8 adet vites barındırıyor.

Tüm bu özellikleri okuduktan sonra derin bir nefes almak isteyebilirsiniz. Şimdi gelelim aracın çıkış tarihine. 2017 BMW önümüzdeki Eylül ayının başlarında satışa hazır hale gelecek. Şu an için aracın fiyatına dair herhangi bir açıklama yok ancak tahminler fiyatın 100.000 doları aşacağı yönünde. BMW 750i modelinin fiyatının 97.400 dolar olduğunu düşünecek olursak aslında bu bir sürpriz sayılmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.