Galaxy S7 Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Galaxy S7 hakkında uzun süredir birçok söylenti vardı ama artık neredeyse tüm detaylar belirlendi. İşte S7 hakkında merak edilen her şey!

Samsung-Galaxy-S7

Samsung uzun yıllardır tasarımına ve plastik materyaline sadıktı. Ancak bu durumu değiştirmek isteyen firma adeta yeniden doğdu diyebiliriz. Firma yeni amiral gemilerinde metal ve cam ikilisini kullanmayı tercih ederek son derece iyi bir seçim yaptı. Herkesin beğenisini kazanmış olan firma Galaxy S7 modelinde de bu ikiliye sadık kalacak. Ayrıca firma piyasaya sürdüğü kavisli telefonlar ile tasarım anlamına bir adım ileriye giden Samsung, S7’nin tasarımı ile S6’nın tasarımını birbirine benzetmiş gibi görünüyor.

Samsung tarafından yapılmış olan bir toplantıda Galaxy S7’ye ait görüntüler resmi bir şekilde görüntülendi. Daha öncesinde yapılmış olan tahminler böylece doğru çıktı. Yani S7 tamamen şekillendi ve Edge tasarımının haricinde çok daha net bir şekilde görüntülenmiş oldu. Bu durum da kullanıcılar Galaxy serisinin son bombası hakkında kolayca fikir edinebilir duruma geldi.

Galaxy S7 özellikleri

kavisliekran

Bu modelin amiral gemisi olması nedeni ile elbette teknik özelliklerinin de üst seviye olması bekleniyor. Telefonun işlemcisi bütün rakiplerini geride bırakmayı başaran Snapdragon 820 iken grafik ünitesi de Adreno 530. Ayrıca S7’nin Exynos işlemci kullanan bir modeli de alıcıların beğenisine sunulacak.

4 GB RAM’e sahip olan Galaxy S7, 5.1 inçlik ekranında 2560 x 1440 megapiksellik çözünürlüğü destekleyecek. Telefonun kameralarından bahsedecek olursak; ön kamera 5 megapiksel arka kamera da 12 megapiksel çözünürlüğünde. Ayrıca 64 GB boyutunda dahili depolama alanı da kullanıcıların sevineceği bir diğer haber.

Telefonun arka kamerasının 12 megapiksel olacağı söylense de bu haber tam anlamı ile doğru değildi. Zira Samsung Galaxy S5 ve Galaxy S6 modellerinde 16 megapiksellik arka kamera kullanmıştı ve S7 modelinde de 12 megapiksele düşülmesi pek mümkün gibi görünmüyordu.

Galaxy-S7-info

Ancak sonrasında gelen haberlere göre telefonun kamerasının gerçekten de böyle olacağı ortaya çıktı. Kameranın en büyük özelliği ise diyafram değerinin f/1.7 olması. Bu özellik sayesinde düşük ışıklarda bile son derece etkili fotoğraflar çekmek mümkün olacak.

Batarya özellikleri

S7’nin bataryası son derece etkili işler açığa çıkaracak gibi görünüyor. Zira söylentilere göre telefon 3500 mAh’lik bir batarya ile gelecek. Hatta bir kullanıcı S7’yi ele geçirdiğini iddia ederek bazı testler yapmış ve bataryanın son derece uzun ömürlü olduğunu kanıtlamış. LTE yani 4G Hücresel veri açık haldeyken ve parlaklık seviyesi de %75 iken telefon yaklaşık iki gün boyunca şarj olmadan çalışmış.

Galaxy S7’nin diğer özellikle arasında en dikkat çekenlerden bir tanesi de telefonun USB Type C özelliğine sahip olacak olması. Bunun yanı sıra suya dayanıklı olması da telefonu kullanışlı hale getiriyor. Aynı zamanda 3D Touch benzeri bir özellik olan ClearForce özelliği de S7 ile birlikte gelebilir.

Galaxy-S7-geliyor

Gördüğünüz üzere Galaxy S7 özellikleri son derece ilgi çekici. Samsung günden güne ilerleyen teknolojinin nimetlerinden faydalanmayı iyi beceriyor ve S7 ile karşımıza yepyeni teknolojileri çıkaracağını da böylece gösteriyor.

Çıkış tarihi ve test sonuçları

Şubat ayının sonunda Barcelona şehrinde düzenlenmesi planlanan MWC çerçevesinde tanıtılacak olan S7 Mart ayı itibari ile de satışa sunulmaya başlayacak. Telefonun çıkış tarihine az bir zaman kalmışken de Samsung yeni amiral gemisi üzerindeki testlerini tamamladı. Test sonuçları ise firmanın yüzünü güldürmeyi başarmış durumda. Bakalım Galaxy S7 kullanıcılardan beklenen ilgiyi toplayarak başarılı olabilecek mi? İlerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.