Samsung’dan 128 GB microSD Hafıza Kartı Müjdesi

Dünyanın en büyük akıllı cep telefonu üreticilerinden bir tanesi olan Samsung, bir ilki başararak dünyanın en hızlı hafıza kartını duyurdu.

Mobil dünyanın ihtiyaçlarının günden güne değiştiği şüphesiz ki bir gerçek. Bu durumda ürünlerin özelliklerinde ve kapasitelerinde de büyük değişimlerin yaşanması son derece normal bir hale gelmiş durumda. Birçok akıllı cep telefonunun ortak sorunlarından ve geliştirilmesi gereken yanlarından bir tanesi de hafıza kapasitesi oluyor. Günümüzde cep telefonları ile birçok işin yapılabileceği göz önüne alındığında yüksek boyutlu hafızaya sahip olan cep telefonları elbette öne çıkmayı başarıyor. Ancak bazı cep telefonlarında microSD desteğinin sağlanabilmesi birçok kullanıcının içini rahatlatıyor.

microSD hafıza kartı desteği sağlanan cep telefonu markalarından bir tanesi de hali hazırda Samsung. Markanın cep telefonlarında hafıza kartı desteğinin sağlanabiliyor olması da kullanıcılar için her geçen gün yeni bir opsiyonun ortaya çıkmasına neden oluyor. Son zamanlarda gündeme oturmuş olan 128 GB hafıza kartı ise birçok kullanıcı için müjdeli bir haber oldu. Şaşırtıcı bir şekilde Samsung’dan gelen bu gelişmede duyurulan yeni nesil hafıza kartı, dayanıklılığı ile ön plana çıkmış durumda. Ayrıca bu yüksek kapasiteli hafıza kartı, MLC NAND yongalarına da sahip.

Samsung Pro Plus 128 GB microSD, 90 MB/s yazma ve 95 MB/s okuma hızına sahip. Bu rakamlar elbette günümüzün ihtiyaçlarına kıyasla oldukça fazla. Özellikle mobil anlamda bu rakamlar bir cep telefonu ya da tablet için son derece yüksek.

Bazı özel alanlarda daha fazla tercih edilebilecek olan bu microSD hafıza kartı, dayanıklılığı, hızı ve elbette yüksek depolama alanı ile dikkat çekmeyi başarıyor. Samsung’dan gelmiş olan açıklamalarda bu hafıza kartının, yüksek derecelerdeki ısıya ve X-Ray ışınlarına karşı da dayanıklı olduğu belirtiliyor. Bu durumda hafıza kartının yüksek ısıya dayanıklı olması, özellikle video çekmeyi seven kullanıcılar için son derece büyük bir müjde. Şimdilik bu hafıza kartı için belirlenmiş olan fiyat 199 dolar. Tahminlere göre 128 GB boyutundaki hafıza kartının alıcısı fazla olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.