Microsoft Surface Pro 4 İncelemesi

Tablet ve dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen cihazlar, son dönemin en yeni modası! Microsoft Surface Pro 4 de bu cihaz teknolojisinde olan iyi modellerden birisi; işte Pro 4 incelemesi…

microsof-surface

İyileştirilen ergonomisi ve tasarım hatlarıyla Surface Pro 4 oldukça kullanışlı bir cihaz. Kaliteli malzemeden üretilmiş olması da göze çarpan özellikleri arasında yer alıyor. Kolay taşınabilir olmasının yanı sıra güçlü bir cihaz sahibi olmak isteyenler için doğru seçim olan Surface Pro 4, Microsoft altyapısına sahip.

12,3 inç ekran boyutuna sahip olan cihaz, dokunmatik kalem ve klavyesini ürünle beraber tedarik ediyor. Diğer ekran özellikleri, 2736×1824 piksel ve 3:2 görüntü boyutuyla sunuluyor. Çözünürlüğü Office ve Win10 dokümanları için çok iyi derecede. Üstelik yüksek piksel yoğunluğu 267 ppi değerinde.

409 cd/m2 parlaklık seviyesi, ekran özelliklerinin gayet başarılı olduğunu gözler önüne seriyor. Görüntü izlenimi, renkler ve netlik açısından çok iyi olduğu kabul edilen Surface Pro 4 için tek eksik yansıtma önleyici kaplaması.

microsoft-pro-4

Bu cihazın güçlü işlemcisi, standart bir dizüstü bilgisayar alternatif olacak nitelikte. Bu tablet-bilgisayar modeli kullananlar arasında oldukça beğenilirken, teknoloji marketlerinde de öne çıkan cihazlar arasında yer alıyor.

Microsoft Surface Pro 4 flash hafıza 256 GB ve arabirim paleti, bir kart okuyucu dahil standart bağlantılardan oluşmakta. Apple iPad ile kıyaslandığında hafızasıyla bir adım öne çıkan cihaz arasındaki kamerası aynı seviyede. Surface Pro 4, ortalama görüntü kalitesine sahip sekiz megapiksellik kameraya sahip.

Microsoft’un bu modelde işletim sistemi olarak kullandığı seçeneği Windows 10 Pro 64 bit. İşlemcisi de Skylake neslinden Intel Core i5 olarak kullanılmış. Bu bileşimin asla takılmayan ve adeta mükemmel kullanıcı deneyimini sunduğu söyleniyor.

microsoft-pro-4-klavye

Sağlam klavyesi ve RAM hafızasının 8 GB olması da diğer dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. Microsoft Surface Pro 3 bu modelin selefi ve kıyaslandıklarında Pro 4 modeli ergonomi konusunda ciddi ölçüde iyileştirilmiş durumda.

Cihazda diğer Surface versiyonlarında da bulunan biyometrik tanıma özelliği olarak Windows Hello uygulaması yer almakta. Hem dizüstü bilgisayar hem de tablet olarak kullanılabilen cihaz, 796 gram ağırlığa sahip olarak biraz ağır olduğu kabul edilen cihazlardan. 5,5 saatlik çalışma süresi de beklenen performansı sunmadığını gösterir nitelikte. Ancak diğer XL tabletler ile kıyaslandığında, daha iyi bir dereceye sahip.

microsoft-surface-pro4

Microsoft Surface Pro 4 Fiyatı

Laptop kullanıcıları Surface’e geçerken yüksek fiyatı nedeniyle biraz sıkıntı yaşıyor. Zamanında Surface cihazları hakkında çıkan olumsuzluklar, özellikle Surface 3 modelinde kendini göstermişti. Kullanıcıları biraz endişelendirse de, Surface 4 modelinde geliştirilen ve iyileştirilen olumsuzluklar sayesinde fiyatı 1400 Euro civarında satışa sunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.