Huawei Acil SOS Özelliği Nasıl Açılır?

Huawei Acil SOS Özelliği
Huawei Acil SOS Özelliği

Acil SOS, teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren ve sonrasındaki yenilikler ile gerçek anlamda ‘hayat kurtaran’ bir özellik. Yaşanan doğal afetlerin kötü sonuçlarını hafifletmek, hatta tamamen bertaraf etmesi mümkün olan bir özellik. Bu yazımızda Huawei Acil SOS açmayı göstereceğiz.

Adım Adım Huawei Acil Durum SOS Özelliği Aktif Etme

  • Huawei markalı cihazınızdan Ayarlar’a giriş yapalım.
  • Güvenlik ve Gizlilik seçeneğine girelim.
  • Sıralama farklı olsa da dördüncü sırada bulunan Acil Durum SOS menüsüne tıklayalım.

Açılan sayfada bazı düzenlememiz gereken bilgiler var. Bu, acil durumda kimlere mesaj gitmesi gerektiği bilgilerini gireceğiz. Acil Durumda Ulaşılacak Kişiler seçeneğine girdikten sonra aşağıda yer alan ‘Kişi Ekle‘ yazısına tıklıyoruz. Karşınıza rehber çıkacak. Acil mesajın gitmesini istediğiniz kişiyi rehberinizde bulup tıklayın. Maksimum üç kişiye kadar liste hazırlayabilirsiniz.

Kişilerinizi seçtikten sonra hemen üstünde bulunan ‘SOS Mesajı da Gönderilir’ seçeneğine tıklarsanız, güç tuşuna bastığınızda bu kişiler konum bilgilerinizin yer aldığı bir SMS iletilecektir.

Acil SOS Özelliğini Kapatmak

Eğer bu özelliği kapatmayı istiyorsanız, kişi listesi sayfasına girip sağ üstte bulunan kalem simgesine tıklayın ve isimlerin sağında yer alan çarpıya tıklayın. Tüm kişileri sildikten sonra bir önceki sayfadaki seçeneği deaktif edin ve çıkış yapın.

Bu özellik Huawei cihazlarına göre anlatılmış. Android cihazlarda genel olarak bu şekilde açıp kapatabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.