Mercedes Maybach S650 Sonunda Tanıtıldı

Mercedes’in sabırsızlık ve merakla beklenen yepyeni lüks üyesi Mercedes Maybach S650 Cabrio, düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında gün yüzüne çıktı. İşte otomobil devi Mercedes’in yeni üyesinin hakkındaki tüm detaylar!

mercedes-maybach-s650

Rolls Royce ve Bentley gibi güçlü rakipleri yeni modellerini tanıtmış olmasına rağmen, lüks otomobil dendiğinde akla ilk gelen modellerden bir tanesi olan Mercedes Maybach serisi bir süredir sessizliğini koruyordu. Nihayet bu suskunluk bozuldu ve merakla beklenen 2017 model Mercedes Maybach S650  modeli kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Mercedes’in en lüks cabrio modeli olan değerlendirilen yeni Maybach S650 bu sıfatın hakkkını sonuna kadar veriyor desek yanlış olmaz. Aracın iç tasarımındaki çoğu bölme deri ile kaplanmış durumda ve bu görüntü de S650’nin lüks olduğunu kelimenin tam anlamı ile hissettiriyor. Bunların yanı sıra firma aracın direksiyonuna, koltuklarına ve anahtarına özel Maybach logosu ekleme geleneği de devam ettirmiş.

mercedes-maybach-s650_

Mercedes Maybach S650 sürprizlerle geliyor

Mercedes, en yakın rakibi olan BMW’nin 100. yılına özel üretmiş olduğu 7 serisi aracı satın almak isteyenler için hazırladığı özel kalem jestine benzeyen bir hediye ile kullanıcılarına sürpriz yapacak. Mercedes Maybach S650 Cabrio modelini satın alan kişilere, firmanın CEO’su Dieter Zetsche imzasına sahip sertifika ve özel üretim olan dört parça bavul seti hediye edilecek.

Tasarım anlamında da S Coupe’ye oldukça benzeyen Mercedes’in yeni göz bebeği, sahip olduğu küçük tasarımsal farklılıklar ile çok daha asil bir görüntüye sahip diyebiliriz.

mercedes-maybach-s650

Maybach S650 oldukça güçlü

2017 model Mercedes Maybach S650 Cabrio lüks olduğu kadar aynı zamanda oldukça güçlü bir araç. Kaputunun altında 6.0 litre twinTurbo V12 motoru misafir eden araç 625 beygirlik güç değeri ile birlikte 0’dan 100’e 4 saniye içerisinde ulaşabilirken saatte maksimum 300 km hıza kadar çıkabiliyor. Arka tekerlekten itiş alt yapısına sahip olan bu güçlü araçta yedi ileri otomatik şanzıman görev alıyor.

Toplam olarak yalnızca 300 adet üretilecek olan Mercedes’in yeni Maybach modeli S650, 260.000 pound üzerindeki etiket fiyatı ile sahiplerini bekliyor olacak. Mercedes S65 AMG modeline göre daha iyi bir performansa sahip olmamasına rağmen ondan daha pahalı olan aracın şimdiden birçok alıcısı olduğu söylentiler arasında yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.