Parmak İzi Okuyabilen Kilit: TappLock

TappLock isimli parmak izi okuyabilen kilit kullanıcılarına son derece yüksek güvenlik imkanları sağlayacak. TappLock dünyadaki ilk parmak izi okuyuculu kilit!

tapplock-dds

Öncelikle TappLock’un bir asma kilit şeklinde olduğunu belirtelim. Ancak bildiğimiz asma kilitler genellikle şifre kombinasyonuna ya da anahtar deliğine sahip. Bu durumlarda da anahtarın yük olması ve şifrenin unutulması gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. İşte bu duruma çare getiren buluş ise dünyadaki ilk parmak izi okuyabilen kilit TappLock oldu.

TappLock hem dayanıklı hem de hafif olması ile dikkat çekiyor. Ayrıca üst düzey güvenlik sağlaması ile bu akıllı asma kilit bir saniyeden daha kısa bir süre içinde parmak izini tanıyor ve ardından da açılıyor. Bu süre şu anda 0,8 saniye olarak belirlenmiş durumda.

tapplock-akilli-kilit-yjk

İstenmeyen kişileri uzak tutmak için mükemmel bir çözüm sağlayan TappLock, içerisinde bir alarm sistemi bulunduruyor ve bu sistem sayesinde kilidi izinsiz açmak isteyen kişilere karşı bir önlem alınmış oluyor. Ayrıca akıllı telefon uygulaması sayesinde kilit üzerinde birçok fonksiyon da aktif hale getirilebiliyor. Yani kullanıcı nerede olursa olsun istenen kişilere erişim sağlanmasını mümkün kılıyor.

Bu parmak izi okuyabilen kilit tam tamına 200 adet parmak izi depolayabiliyor ve parmak izi sensörü olarak da FPC 1020 kullanılıyor. Üstelik kilide erişilecek zaman da saat ve yer olarak belirtilebiliyor.

TappLock’un en avantajlı yönlerinden bir tanesi de uzun ömürlü olması. Hem hafif hem de suya dayanıklı bir yapıya sahip olan TappLock, bir de uzun ömürlü bataryaya sahip. Tek bir şarj ile kilidin şarjı tam 3 yıl dayanabiliyor. Bunun yanı sıra telefonun şarjı bittiği takdirde TappLock bir şarj aleti olarak da kullanılabiliyor.

tapplock-78878

TappLock ve TappLock Lite olarak iki sürüm ile karşımıza çıkacak olan bu parmak izi okuyabilen kilitlerin birbirlerinden farkı batarya ömrü ve şarj işlevi. Lite sürümünün batarya ömrü 6 ay ve bu kilit şarj aleti olarak kullanılamıyor. Windows 10, Android 4.3 ve iPhone 4s üzeri cihazlar ile kullanılabilecek olan TappLock, Bluetooth 4.1 ile hünerlerini gösteriyor.

Kilidin boyutları 85 x 55 x 30 mm iken ağırlığı da 200 gram. Şu anda TappLock’un hedef İndiegogo üzerinde 40 bin dolar ancak şimdiden 104 bin dolar toplamış durumda. Bu ürünü satın almak için ödenecek minimum tutar ise 29 dolar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.