Volkswagen Efsanevi Sloganına Veda Ediyor

Dünyaca ünlü araba markası Volkswagen, dizel emisyonu skandalından sonra yeni bir yapılanma sürecine girmişti. Bu hususta birçok hamle yapan marka, efsanevi sloganını değiştirme kararı da aldı.

Gündeme bomba gibi düşmüş olan dizel emisyonu skandalı sonrasında markanın başı epey ağrıdı. Bu olay sonrasında birçok araba geri çağrıldı ve CEO olarak başa geçecek isim de Matthias Müller olarak belirlendi. Böylece müşterilerin memnuniyetini geri kazanmak hedeflendi. Şimdi ise hedefte markanın meşhur sloganının değişmesi var. Yıllardır “Das Auto” olarak herkesin aklına kazınmış olan Volkswagen sloganı, artık tarihe karışacak.

Markanın yıllardır kullandığı bu slogan, 2007 senesinde Martin Winterkorn tarafından oluşturulmuştu. Bu slogan İngilizce’de “The Car” anlamına gelirken Türkçe’de de “Araba” anlamına gelmektedir. Son derece sade olan bu slogan, Volkswagen’in anlamının Almanca’da “Halkın Arabası” anlamı taşıması ile birleşince büyük bir etki yaratıyordu. Slogan değişimi hususunda firma tarafından henüz net bir bilgi verilmiyor ancak yeni sloganın Volkswagen olacağı konuşuluyor.

İtibar ve müşteri güvenini geri kazanmak için yapılan bu girişim, kapalı kapılar ardında 2000 kişiden oluşan  bir yönetici grubu tarafından alınan karar ile netlik kazandı. Bu hususta en büyük hedef ise İngiltere ve Almanya’daki satışları yükselterek, düşen pazar payını da artırmak oldu. Yeni Volkswagen sloganı hakkında yönetimin açıklaması, “Das Auto” sloganının gösterişli olduğu ancak markanın elektrikli arabalardaki hırsını yeterince yansıtamadığı oldu. Gelecek için de yatırım yapmakta kararlı olan marka, yapılan toplantılar sayesinde halkın sesine de kulak vermek istiyor. Yeni slogan “Volkswagen” ise dünyada bölüm bölün tanıtılmaya başlayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.