Instagram’da Beğeni Sayısı Dönemi Sona Erdi

Instagram’ın uzun zamandır tartışılan ve resmi olarak geçtiğimiz haftalarda kullanılan yeni özelliği, dün akşam itibariyle ülkemizde de aktif oldu. Bundan böyle Instagram’da beğeni sayıları gözükmeyecek.

Instagram Mobil Giriş Ekranı
Instagram Mobil

Instagram’ın beğeni sayılarını kaldıracağına dair uzun süredir söylentiler devam ediyordu. Yetkililerin resmi açıklamasından sonra, geçtiğimiz haftalarda 7 pilot ülkede ilk denemeler başarıyla yapılmıştı. Dün akşamdan itibaren ülkemizde de bu özellik aktif oldu. Instagram’da artık beğeni sayıları gözükmeyecek.

Dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, kullanıcılar tarafından pek de hoş karşılanmayan bir özelliğin duyurusunu geçtiğimiz aylarda yapmış ve denemelere başlamıştı. İlk olarak birkaç pilot ülkede özelliği aktif eden yönetim, birkaç gün önce de Amerika’da uygulamaya başlamış. En aktif üyeye sahip ikinci ülke konumunda olan ülkemizde de dün akşamdan itibaren bu özellik aktif oldu.

Bundan böyle Instagram’da beğeni sayıları gözükmeyecek. Instagram yetkilileri konuyla alakalı “Arkadaşlarınızın paylaştığınız fotoğraflara ve videolara odaklanmasını istiyoruz.” açıklamasını yapsa da birçok kullanıcı #DeleteInstagram hasghtagı ile Twitter üzerinden tepkilerini dile getirdi.

‘X ve Binlerce Kişi Beğendi’

Yeni özellik ile birlikte artık beğeni sayısı ekranda gözükmeyecek. Bunun yerine ‘X ve onlarca ya da binlerce kişi beğendi’ yazısı gözükecek. Eğer bu yazıya tıklanırsa gönderiyi kimin beğendiği görülebilecek.

Dijital Ajanslar Bu Özellikten Memnun

Dijital ajans yöneticileri, bu güncelleme ile artık çalıştıkları firmaların beğeni odaklı değil, kalite odaklı işler talep edeceklerini dile getiriyor. Bundan sonra paylaşım yapan bireysel ve kurumsal şirketler içerik kalitesinin önemini anlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.