Facebook Uber ile Taksiniz Hazır

İnternet üzerinden faaliyet gösteren taksi şirketi Uber, Facebook ile birlikte çalışmaya başlıyor. Facebook Messenger uygulamasını kullanan kişiler Uber araçlarını anında çağırabilecek.

 

Taksi çağırma işleminin Facebook Messenger üzerinden yapılabilecek olması ile Uber uygulamasının da indirilmesine gerek kalmıyor. Bu uygulamanın haftaya ABD’nin bazı kentlerinde faaliyet göstermeye başlayacağı Facebook Şirketi tarafından duyuruldu. Şu anda Facebook yaklaşık olarak 1.5 milyar kullanıcıya sahip ve Uber ise mali anlamda dünyanın en büyük ve en güçlü taksi çağırma uygulaması. Bunun yanı sıra Facebook’un Messenger uygulamasını kullanan kişilerin sayısı da 700 milyon. Sonuç olarak bu iki devin birleşmesi ile iyi işler ortaya çıkacağı şimdiden net bir şekilde görülebiliyor.

Facebook ile Uber arasındaki ortaklık girişimi başarılı bir şekilde sonuçlandığı takdirde, muhtemelen Uber uygulaması da milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaracak. Uber tarafından yapılan duyurularda Uber’i Messenger üzerinden kullanmanın son derece kolay olacağı söyleniyor. Bu uygulama üzerinden ödeme yapmak ve mesaj atmak da mümkün olacak. Ayrıca sosyal medya devi Facebook’un da devam eden bu gelişim sürecinin bir parçası olduğunu açıklaması durumun netlik kazanmasında büyük bir etken. Bunun yanı sıra Facebook, başka ülkelerde de ortaklıkların planlandığının duyurusunu yapmayı ihmal etmedi.

Messenger’dan yapılacak taksi çağrıları son derece kolay olacakken aynı zamanda kullanıcılar güncel şoför statülerini görebilecek ve ödeme fişleri de Uber ile yapılan özel bir sohbet penceresinde müşteriye iletilecek. Ayrıca Facebook ve Uber yapılacak olan 20 dolara kadarki yolculukların da ücretsiz olduğunu açıkladı ancak bu promosyon kısa bir süreliğine geçerli olacak.

Uber uygulaması 6 yıl önce San Francisco şehrinde kurulmuştu ve büyük bir ilgi toplamıştı. Uygulama her ne kadar başarılı ve geniş çaplı da olsa birçok ülke Uber’i protesto etmekten geri kalmıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.