Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Popüler sosyal ağlar arasında yer alan Twitter, mikro-blog mantığıyla diğer sosyal ağlardan farklı bir popülerliğe sahiptir. Daha çok kişisel olarak tercih edilen Twitter’ı kalıcı olarak nasıl silineceğinden bahsedeceğiz. 

Twitter Kalıcı Hesap Silme

1- Twitter hesabınıza giriş yapın ve Ayarlara tıklayın

Twitter‘a giriş yapıyoruz ve sağ üstte yer alan profil fotoğrafımıza tıklayıp Ayarlar seçeneğine giriyoruz.

Twitter-hesap-silme1

2- Twitter hesabınızı yedekleyin

Ayarlar bölümüne girdikten sonra hesabınızla olan tüm işlemleri yapabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz sayfaya geliyorsunuz. Eğer niyetiniz kullanıcı adınızı, mail adresinizi veya isminizi değiştirmekse hesabınızı silmenize gerek kalmadan bu ekrandan rahatça güncelleyebilirsiniz.

Hesabınızı aktif olarak kullanmışsanız, Twitter arşivinizi yedeklemenizi öneririz. Bu işlemi Hesap kısmının en altında yer alan “Arşivini iste” butonuna tıklayarak kısa sürede mail adresine arşiv dosyan ulaşacaktır.

Yedekleme işlemini yaptıktan sonra en altta soluk bir şekilde yer alan “Hesabımı devre dışı bırak” linkine tıklıyoruz.

Twitter-hesap-silme2

3- Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Karşınıza ‘Bu bir elveda mı?’ başlıklı bir yazı çıkacak ve Twitter size hesap silme işlemi hakkında kısa bilgiler verecek. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ilk maddede yer alan 30 gün bilgilerin saklanması. Twitter, kullanıcılarına hesabı devre dışı bırakmak istediğinde 30 günlük geri dönüş süresi tanıyor. Bu süre içerisinde hesabına tekrar giriş yaptığın takdirde kaldığın yerden hesabını kullanabiliyorsun.

twitter-hesap-silme3

Eğer Twitter hesabınızı silmeye kararlıysanız, altta bulunan @kullanıcıadınız adlı kişiyi devre dışı bırak butonuna basarak 30 günlük süreye gireceksiniz. 30 gün boyunca hesabınız giriş yapılmazsa 30. günün sonunda hesabınız tamamen silinecektir.

Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce bilmeniz gerekenler:

  • Kullanıcı verileriniz Twitter’da yalnızca 30 gün boyunca saklanır. Bu sürenin sonundakalıcı olarak silinir.
  • Twitter hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içerisinde giriş yaparak hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Kısaca silme işlemini iptal etmiş olursunuz.
  • Hesabınızı kapatıp yeni bir Twitter hesabı açmak istiyorsanız, hesabınızı silmedenönce “Ayarlar” sayfasından e-posta ve kullanıcı adı bilgilerinizi değiştirin. Kullanıcı verileri kalıcı olarak silinene dek (Otuz gün) eski bilgilerinizi yeni hesabınızda kullanamazsınız.
  • Hesabın birkaç dakika içinde Twitter’dan kaldırılmış olacak, ancak kimi içerikler devre dışı bırakma işleminden birkaç gün sonrasına kadar twitter.com üzerinde görünür olabilir.
Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? Hakkında Yapılmış Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?