Fujitsu Yeniden Yapılanma Kararı Aldı

Verimliliğini artırmak isteyen Fujitsu, bilgisayar ve mobil birimlerini tekrar yapılandıracağının haberini verdi. Bu büyük karar ile firma büyük teknolojik adımlar için hazırlanmaya başladı.

 

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birçok ürün piyasaya sürüldü. Özellikle mobil pazar ciddi anlamda hız kazandı ve artık pazardaki teknolojik gelişmeleri takip etmek bile son derece zor bir hal aldı. Mobil pazarın bu denli gelişip yükselmesi ise bilgisayar sektörü için büyük bir darbe oldu. Bilgisayarların yerini mobil cihazların alması ile artık bilgisayarlara olan ilgi ciddi derecede azaldı. Bu nedenle de birçok marka bilgisayar satışlarında düşüş yaşadı. Bu hususta Samsung ve Toshiba gibi markalar yeniden yapılanma kararı alarak bu düşüşe bir son vermek istedi. Şimdi ise bu atılımı Fujitsu gerçekleştiriyor.

Günümüzde teknolojik alanda ciddi bir rekabetin baş göstermiş olması da elbette birçok firmayı zor durumda bırakmayı başardı. Fujitsu ise artan rekabete karşı çok daha verimli bir firma olma yolunda ilerleme kararı aldı. Bu hususta da bilgisayar ve mobil birimlerini ayıracağını açıklayarak önemli bir adım attı. Firmanın bilgisayar birimi Fujitsu Client Computing Limited ismini alacakken akıllı telefon birimi de Fujitsu Connected Technologies ismine sahip olacak. Birimler artık bu yeni isimleri ile faaliyet gösterecek.

Son dönemlerde herkesin de bildiği üzere satışa sunulmuş olan akıllı cep telefonu ve bilgisayar modellerinin birçoğu birbiri ile benzerlik gösteriyor. Fujitsu ise bu benzerliği yok ederek piyasaya farklı ve özgün ürünler sunmak istiyor. Yapılanma sürecinde atılacak adımların da bu yönde olacağı konuşuluyor. Fujitsu yetkilileri tarafından yapılmış olan açıklamaya göre firmanın yapılanması 1 Şubat 2016 tarihine kadar tamamlanacak. Bu hususta tahmin yürüten analistler ise firmanın bilgisayar birimini tamamen elden çıkarabileceğini ya da küçülteceğini söylüyor. Bu şekilde de odak noktasının akıllı cep telefonları olacağı iddia ediliyor.

Dikkat çekici bir şekilde yeniden yapılanma yoluna girmiş olan firma, bu adımı ile başarıya ulaşacak gibi görünüyor. Ancak elbette şubat ayında ne kadar yol kat edildiğini çok daha net bir şekilde görebileceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.