Samsung Gear 360 Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Samsung’un dün gerçekleştirmiş olduğu özel etkinlikte tanıtılmış olan ürünlerden bir tanesi de Samsung Gear 360. İlk gün Galaxy S7 serisinin gölgesinde kalmış olsa da Gear 360 aslında oldukça başarılı. İşte karşınızda Gear 360!

samsung-gear-360-

Samsung, Mobil Dünya Kongresi’nin açılış günü öncesinde özel bir etkinlik gerçekleştirdi ve bazı ürünlerini burada tanıttı. Bu ürünlerden bir tanesi de 360 derecelik çekim imkanı sunan Samsung Gear 360 oldu. Ürün lansmanın ilk günün Galaxy S7 serisinin gölgesinde kalmış olsa da hem akıllı telefonlar üzerinden rahat bir kullanım sunması ile hem de teknik özellikleri ile ilgi çekmeyi başardı.

Şüphesiz ki ürünün en çok dikkat çeken özelliklerinden biri son zamanların giderek popüler hale gelen sanal gerçeklik teknolojisini destekliyor oluşu. Samsung Gear 360 üzerinde f2.0 diyafram açıklığına sahip olan iki adet kamera mevcut ve bu kameralar 195 derecelik bir açıda görüntü yakalamayı başarıyor. Bütünde ise 360 derecelik görsel ve videolar rahat bir şekilde oluşturulabiliyor. Kağıt üzerinde cihazın f2.0 diyafram açıklığı oldukça iyi görünse de asıl tercih kriterinin gece çekimleri hususundaki başarısı olacak gibi görünüyor.

samsung-gear-360-kamera

Samsung Gear 360 üzerinden üretilen fotoğraflar 30 MP çözünürlüğe ulaşabilirken videolar da 3840 x 1920 çözünürlüğüyle neredeyse 4K standartlarına ulaşabiliyor. Üstelik yakalanan videolar MP4 formatında, sesler ise OGG, M4A, MP3 ve ACC formatında sıkıştırılabiliyor. Cihazın 128 GB microSD hafıza kartı desteği bulunuyor. Yani kullanıcılar depolama açısından oldukça şanslı.

Cihazın pil özelliklerinden bahsedecek olursak; Gear 360 değiştirilebilir bir pile sahip. Bu pil 1350 mAh gücünde. Bunun yanı sıra cihazın su geçirmez özelliğe sahip olması ve bu alanda da IP53 sertifikasına sahip olması son derece büyük bir avantaj.

samsung-gear-360-tanitim

Cihazın kutu içeriğinde cihazın kendisi ve minik bir tripod yer alıyor. Cihazın kontrol edilebilmesi için ve çekilecek görüntülere dair HDR, ISO, kontrast ve parlaklık ayarlarının yapılabilmesi için Google Play Store üzerinden uygulama yüklemesi yapılması gerekiyor.

Şu anda ürünün satışa çıkacağı zaman 2016 yılının 2. çeyreği olarak açıklanmış durumda. Ancak bu açıklamaya rağmen cihaz dünyanın her noktasında aynı anda satışa sunulmayacak. 2. Çeyrek itibarıyla Avrupa pazarı ile açıklanmayan bazı pazarlar üzerinde satılacak olan Samsung Gear 360, sonrasında tüm dünyaya yayılacak. Fiyat konusuna değinecek olursak da henüz cihazın fiyatı hakkında bir bilgiye yer verilmemiş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.