Intel True View Nedir?

Intel Truview

Intel® True View, spor müsabakalarında 38 adet kamera ile tüm açılardan kaydedilen görüntülerinin dijital ortamda işlenerek 360° derecelik bir görüntü oluşturma teknolojisidir.

Intel® True View, geleneksel kameraların yapamayacağı görünümler sunan, daha sonra bu görüntüleri yayın, dijital ve mobil platformlara sunan uçtan uca bir teknoloji çözümüdür. 5K çözünürlükteki düzinelerce kameralar stadyum etrafına monte edilir. Kaydedilen bu yüksek kaliteli görüntüler yine Intel® Xeon® işlemci tabanlı sunucular, Intel® Core ™ işlemci destekli PC’ler ve Intel True View aracılığıyla işlenir.

Kameralar Nasıl Yerleştirilir?

Tüm oyun alanını yakalayan, mekanın etrafında bir halkada 38 kadar küçük 5K kamera kuruluyor. Yüksekliği, genişliği ve derinliği yakalayan büyük miktarlarda hacimsel veri (voksel) üretir. Kamera dizisi fiber ile tüm verilerin saklandığı ve işlendiği özel yerinde Intel sunucularına bağlanır.

Intel® Xeon® işlemci tabanlı yüksek performanslı sunucular, yüksek kaliteli 3D videoya dönüştürülen terabayt hacimsel verileri depolar, senkronize eder, analiz eder ve oluşturur.

Intel® True View tekrarlarının televizyon, mobil, sosyal, VR kulaklıklar, PC’ler ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok platformda keyfini çıkarabilirsiniz. Yayıncılara, ekiplere ve hayranlara istedikleri zaman ve nasıl istedikleri yeni, sürükleyici deneyimlere erişim sağlar.

Peki Nasıl Gözüküyor?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.