JetPack ile Uçmaya Var Mısınız?

Gökyüzünün eşsiz özgürlüğünde var olmak için uçmayı sağlayacak JetPack piyasada yer almaya hazırlanıyor!

jetpack

Teknoloji bu hızla gelişirken, artık kişisel olarak uçmak bile mümkün olacak! Büyük ve pahalı mühendislik çalışmaları ile çaba sarf etmek yerine Avustralyalı bir firma olan JetPack Aviation bunu yaptı ve önümüzdeki ilkbahar için seri üretimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Çok gelişmiş bir ürün olan JetPack, aslında 1984 Los Angeles Olimpiyatlarında, sporcunun uçarak stadyuma girmesi ile konuşulmaya ve büyük dikkat çekmeye başladı. Aslında astronotların uzayda daha rahat hareket edebilmesini sağlamak amacıyla NASA tarafından üretilen JetPack’lerin piyasada yer alması haberi bile oldukça heyecanlandırıcı.

jetpack-1

Avusturalyalı firma tarafından geliştirilecek olan cihaz, NASA’nın ürettiğinden farklı olarak benzinli değil, elektrikli olacak ve bu sayede kullanımı da daha kolay olacak. Elbette böylesine gelişmiş teknolojiye sahip bir cihaza sahip olmak o kadar da kolay değil. Bu cihazın sahibi olmak için birtakım aşamalardan geçmek gerekecek.

JetPack Sahibi Olmanın Aşamaları

Eğer çocukluğunuzdan beri hayal ettiğiniz uçma hayalini gerçekleştirmek için JetPack almak isterseniz öncelikle bu konuya vakıf olduğunuzu kanıtlamanız gerekecek. Kişiler bir eğitim alacak ve sonunda sınava girecek. Yalnızca bu sınavı geçen kişiler, satın almaya hak kazanacak!

Tabi bu teknolojik cihazın eğitim ve sınavının yanı sıra, satın alınabilmesi için 250 bin dolar gibi bir meblağa ödemek gerekecek! Seri üretim için kolları sıvayan firmanın bu haberini heyecanla, merakla ve sabırsızlıkla bekleyen şimdiden binlerce insan var!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.