Yanko Design Çevreci Priz Üretti

Teknolojik gelişmeler son zamanlarda çevre için daha sık kullanılmaya başlandı ve bilim insanlarının da katkısıyla Yanko Design bu konuda yeni çalışmalarını sundu.

yanko design priz

Yanko Design ismi kendini ilginç tasarımlar ile duyurmayı başaran bir firma. Son olarak geliştirdiği proje ise pencereye sabitlenerek güneş enerjisinden faydalanan ve bu sayede elektrik enerjisi üreten priz oldu. Ancak güneş enerjisinden faydalanmak için kesinlikle illa ki güneş gören bir pencere arayışına girmeye gerek kalmıyor. Portatif priz şarj olduktan sonra istenilen her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Sadece bir pencere güneşten aldığı enerji sayesinde kullanıcılarına uçakta, arabada, ormanda yani ihtiyaçları olan her yerde kullanım imkanı sunan priz zor zamanlar için gerçekten de büyük bir icat oluyor.

Yanko design elektrikli priz

Kullanımı için herhangi bir profesyonellik gerektirmeyen basit yapısı bu prizi daha da kullanışlı hale getiriyor. Priz küçük güneş panellleri ve plastik materyallerden oluşuyor. Tamamen şarj olması için gereken süre 5 ve 8 saat arasında ve 1000 mAh’lık şarj etme kapasitesine sahip. Daha da güzeli, tamamen şarj olduğunda kesintisiz 10 saat boyunca elektriğe kavuşmaya yardımcı oluyor. Üstelik ihtiyacınız kalmadığında boşuna tüketim yapmasından kaçınmak ve daha sonra kullanmak için sadece mekanizmayı çevirmek ya da fişi çekmek yeterli oluyor.

Yanko design

Bu doğa dostu priz sayesinde elektriğe ulaşma ihtimalinizin olmadığı her yerde kullanım sağlayabilmek son derece kullanışlı bir durum oluyor. Sonsuz enerji kaynaklarından biri olan güneş enerjisini dönüştürmesi sayesinde eğer tutulursa daha farklı tasarım ve kapasitelerde de üretilecek. Günümüzdeki tüm insanların sahip olduğu akıllı telefonların şarj sorununu ortadan kaldıran, uygun soket girişi bulma zorluğu çıkarmadan tek USB kablo aracılığıyla tüm teknolojik aletleri şarj edebiliyor.

Yanko Design firmasının web sayfasında yer alan tüm detaylar ilgilenenler için daha fazla bilgi veriyor. Henüz satışa çıkmamış olan doğa dostu elektrikli priz aynı zamanda da ücretsiz kullanım sunacağı için merakla kullanıma sunulması bekleniyor. Doğaya önem veren ve elektrik ihtiyacını oldukça uzun süre boyunca kolayca gidermeyi sağlayan bu priz teknolojinin çevre üzerinde kullanıldığı en olumlu çalışmalardan biri olarak biliniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.