Anonymous Hackerları Arasından Biri Yakalandı!

FBI tarafından yapılan açıklamalara göre Anonymous hacker grubunun üyelerinden bir tanesi yakalandı. Anonymous hackerları arasında en önemlilerden sayılan bu hackerın ismi ise Martin Gottesfeld!

anonymous-hacker

Dünyanın en bilinen ve en güçlü hacker grupları arasında yer alan Anonymous, ilk başta Amerika olmak üzere birçok dünya ülkesinin siber güvenlik açısından endişe etmesine neden oluyor. Yaptığı siber saldırılar ile devlet kurumlarının bilgilerini çalan ve aynı zamanda yayınlayan grubun, geçtiğimiz günlerde NASA’yı hacklediğine dair de haberleri çıkmıştı.

Tüm bu siber saldırılardan bıkan ve bunların önüne geçmek isteyen FBI ise yıllardır grubun peşinde ve üyeleri yakalamak istiyor. Uzun süredir başarısız ilerleyen operasyonlar bu kez başarı ile sonuçlandı ve Anonymous hackerları arasından biri nihayet yakalandı.

FBI tarafından yapılan açıklamalara göre Anonymous hacker grubunun en önemli üyelerinden bir tanesi olarak bilinen Martin Gottesfeld yakalandı. Birçok hack görevinde yer almış olan Gottesfeld, OpJustina ismi verilen operasyon sonrasında FBI’ın arananlar listesinde üst sıralara çıkmayı başarmıştı. Operasyonun videosunu YouTube üzerinden paylaşan ve böylece de yerini belli eden Gottesfeld, her ne kadar yaptığı hatanın anında farkına varıp kaçmaya çalışmış olsa da başarısız oldu.

2014 yılında yüklenmiş olan operasyon videosu, FBI’ın bir adres bulmasını sağladı ve böylece takip başladı. Takip yaklaşık olarak 2 sene boyunca sürdü ve birkaç gün öncesinde FBI Martin Gottesfeld’in evine bir operasyon düzenledi. Ancak bu operasyonda Gottesfeld ve karısının evde olmadığı, kaçtığı ortaya çıktı.

Bu başarısız operasyon sonrasında FBI arama çalışmalarına aralıksız şekilde devam etti ve 31 yaşındaki Martin Gottesfeld Miami’de yakalandı. Yine FBI tarafından yapılan açıklamalara göre Gottesfeld yakalandığı sırada karısı ile birlikte bir bota binmek üzereydi ve tüm kişisel bilgisayarlarını da yanına almıştı. Ancak Gottesfeld ve karısının bota binmesi yanındaki tüm kişisel eşyaları ve bilgisayarları nedeni ile engellendi. O anda Gottesfeld paniğe kapıldı ve Disney seyir gemisine bindi. Neyse ki personel FBI’ya anında haber verdi ve böylece ünlü hacker da bindiği seyir gemisinde yakalandı.

Birçok haber sitesi Gottesfeld’in yakalanmasının Anonymous hacker grubunun da sonunu getireceğine inanıyor. Zira Martin Gottesfeld grubun en önemli hackerlarından bir tanesi durumunda ve onun diğer hackerlar hakkında da birçok şey biliyor olduğu varsayılıyor. Henüz sorgulama gerçekleşmedi ancak Anonymous hackerları bu olay nedeni ile zor durumda kalacak gibi görünüyor. Bakalım Anonymous bu durumdan nasıl etkilenecek?

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.