Samsung Çamaşır Makineleri Toplanıyor!

Galaxy Note 7 patlamalarından sonra şimdi de Samsung çamaşır makineleri gündemde! Firma 2.8 milyon çamaşır makinesini geri alıyor. İşte detaylar!

samsung-camasir-makineleri

2016 yılının teknoloji devi Samsung için son derece zorlu geçtiğini söyleyebiliriz. Hatırlayacağınız üzere firmanın Galaxy Note 7 modellerinin patlama haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü ve hala bu haberlerin yankısı devam ediyor. Note 7 skandalı henüz sona ermemişken bu kez de çamaşır makineleri ile ilgili sorunlar yaşanıyor. Samsung 2.8 milyon çamaşır makinesini geri çağırma kararı aldı.

Tüketici Ürün Güvenlik Komisyonu’nun bugün yapmış olduğu açıklamaya göre geri çağırılan çamaşır makinelerinde beklenmeyen bir şekilde parçaların birbirinden ayrılma problemi yaşanıyor ve bu da kullanıcıların yaralanmalarına neden olabilecek bir durum.

Samsung çamaşır makineleri aşırı titreme ve parça problemi içeriyor

Basında yer alan bazı haberlere göre şu ana kadar Samsung, aşırı derecede titreme yapan ve bazı parçaların makineden koptuğunu belirtmekte olan tam 733 vaka raporu aldı. Hatırlayacak olursanız bu yılın başında bazı Samsung çamaşır makinelerinin patladığına dair haberler ortaya çıkmış ancak sonrasında bu olay ile ilgili herhangi bir yaptırım gerçekleşmemişti.

Konu ile ilgili resmi açıklama yapan Samsung, geri çağırdığı sorunlu çamaşır makineleri ile ilgili kullanıcılarına iki opsiyon sunuyor. Bunların ilki ücretsiz ev içi tamir seçeneği ve bu seçeneği tercih eden kullanıcıların makinelerindeki sorunlu olan üst parça değişiyor ve ürünün garanti süresi de 1 yıl uzatılıyor.

İkinci seçeneği tercih eden kullanıcılar ise Samsung çamaşır makineleri yerine başka bir makine satın alabiliyor. Bu noktada kullanıcıların Samsung markalı çamaşır makinelerini tercih etmeleri şart değil ancak firma Samsung makineler tercih edildiği takdirde 150 dolarlık bir teşvik sunuyor.

Eğer sizler de Samsung çamaşır makinesi ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorsanız modelinizi Tüketici Ürün Güvenlik Komisyonu’nun resmi web sitesi üzerinden kontrol edebilir ve ürününüzün geri çağırılan modellerden olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.