Dizüstü Sınıfı Intel İşlemci Telefonda!

Microsoft tarafından geliştirilmiş olan yepyeni bir Windows 10 Mobile tabanlı akıllı cep telefonunda dizüstü bilgisayar sınıfı Intel işlemciye yer verileceği söyleniyor. İşte detaylar!

intel-islemci

Microsoft’un Windows 10 Mobile tabanlı olan akıllı cep telefonu geliştirme çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Bir diğer yandan bu kez üzerinde çalışılan akıllı cep telefonu kullandığı işlemci ile diğer telefonlardan ayrılacak gibi görünüyor.

İlk olarak evleaks kullanıcı adlı Evan Blass Microsoft’un gücünü dizüstü sınıfı bir Intel işlemciden alan Windows 10 Mobile tabanlı bir akıllı cep telefonu üzerinde çalıştığı ile ilgili bir tweet attı. Bu tweet ile de kalmayan Evan Blass, söz konusu cihaza ait olduğunu iddia ettiği ve aynı zamanda pazarlama materyali olduğu tahmin edilen görüntülerin paylaşımını yaptı.

Intel işlemci batarya konusunda düşündürüyor

Ortaya çıkan bu akıllı cep telefonunun Surface Phone olabilme ihtimali düşünülürken aynı zamanda böyle bir işlemcinin Windows 10 Mobile için kullanılacak olması da güç israfı olarak görülüyor ve böylesi bir cihazda Windows 10 olması gerektiği ifade ediliyor. Ayrıca böyle bir işlemcinin kullanılacağı akıllı telefonun sunacağı pil ömrüne de daha şimdiden kuşku ile bakılıyor. Umutlar Microsoft’un söz konusu durumu aşmak adına büyük boyutlarda bir bataryayı cihaza dahil etmesi yönünde.

Masaüstü uygulama kullanımı ve kablosuz Continuum desteği!

Görsellerden yapılan çıkarımlar, akıllı cep telefonları için verimli kablosuz Continuum desteğinin de gelebileceği iddialarına neden olmuştu. Buna ek olarak masaüstü uygulamalarının Continuum üzerinden kullanımı da mümkün hale gelebilir. Şu an için sadece iddialar üzerinde kalan Intel işlemci sahibi akıllı cep telefonu şimdiden sabırsızlıkla bekleniyor. Bakalım Microsoft bu çok konuşulan telefonu ne zaman kullanıcıların beğenisine sunacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.