Spotify, Şimdi 140 Milyon Aktif Kullanıcıya Sahip!

Spotify, aylık 140 milyon aktif kullanıcı sayısını geçtiğini duyurdu . Mart ayında 50 milyon ücretsiz abone sayısına sahip olan Spotify, abone sayısının 90 milyona yaklaştığını açıkladı.

Spotify, Şimdi 140 Milyon Aktif Kullanıcıya Sahip!

Rakamlar gerçekten çok büyük ve son zamanlarda Spotify’in ne kadarının 27 milyon abone bulunduğunu açıklayan Apple Music’e ne kadar çok olduğunu gösteriyor. Abone büyüme oranına bakıldığında, Spotify, Apple üzerinden en çok ücret ödenen müzik yayını hizmeti olarak liderliğini sürdürmek konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamalı. Ama Spotify için rahatlatıcı olabilir, şu anda sıkıntıları büyük ölçüde mali.

Spotify, 2016 yılında geri kazandığı 1 milyar dolarlık borç turunun ceza ücretlerinin önüne geçmek için bu yıl kamuoyuna açılmayı bekliyor . Şirketin bildirdiğine göre , Spotify’ın daha fazla para kazanmasını sağlayacak, çalışanlarına ve yatırımcılarına istedikleri gibi para kazandırmasına izin verecek bir halka arz yerine doğrudan bir listeyle gidilecek.

Spotify’in hala Sony Müzik veya Warner Music ile tamamlanmış yeni lisans fırsatları yok ve bu fırsatlar tamamlanmadığı için ilerlemede kaydedemiyor. Bu anlaşma tamamlandığında Universal Music ile yeni bir anlaşma  Spotify’nin daha da büyümesinini sağlayacak… Spotify’un diğer iki önemli etiket ile benzer anlaşmaları açması, yıllık kayıplarını azaltmasına yardımcı olmalı.

Yıllık mali açıklamalarına göre şirketin 2016 yılında 389 milyon dolarlık bir işletme zararı vardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.