Whatsapp Uygulaması Artık Tamamen Ücretsiz!

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan Whatsapp uygulaması, yapılan açıklamalar doğrultusunda artık tamamen ücretsiz şekilde kullanılacak.

whatsapp-d9d4

Günümüzün en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp bir süre önce Facebook tarafından satın alınmıştı. O dönemden itibaren de uygulama birçok değişiklik yaşadı ve birçoğu da kullanıcıları memnun eden türdendi. Yemi emojilerin gelmesi, sistem içeriği ve kullanıcı gizlilik politikasının yenilenmesi ile uygulama çok daha kullanışlı ve avantajlı bir hale geldi. Son günlerde gelen bir habere göre de uygulamanın artık tamamen ücretsiz olarak kullanılabileceği söylendi.

Bilindiği üzere Whatsapp uygulaması 1 senelik kullanım ücretine sahipti ve bu ücret yalnızca 1 dolardı. Bir senelik bir ücret olması nedeni ile az sayılabilir ancak bazı kullanıcıların bu ücret hususunda endişeleri vardı. Elbette bu ücretin değerinden değil kredi kartından çekilmesinden kaynaklanıyordu. Her kullanıcı bir kredi kartına sahip olmadığı için bazı sorunlar çıkabiliyordu ve uygulamanın kurucuları da bu hususta bir şeyler yapmak istedi. Bu konuda ilk açıklama ise kuruculardan bir tanesi olan Jan Koum’dan geldi. O da aynı konuya değindi ve bazı kullanıcıların kredi kartına sahip olmadığını belirtti.

whatsapp-49fe

Jan Koum yaptığı açıklamada Whatsapp kullanıcılarının genellikle gençlerden oluştuğunu ve birçok gencin de kredi kartı olmadığını vurguladı. Bunun yanı sıra kullanıcılardan talep ettikleri bu ücretin onlara büyük bir gelir sağlamadığını da söyledi ve böylece ücretin kaldırılmasına karar verdiklerini belirtti. Bu karar sonrasında kullanıcıların aklındaki soru ise Whatsapp’ın uygulama içerisinde reklam kullanıp kullanmayacağı oldu. Ancak yapılan açıklamalarda uygulamanın her zamanki gibi reklamsız bir uygulama olarak kalacağı vurgulandı. Bu dönemden itibaren Whatsapp uygulaması hem ücretsiz olarak kullanılacak hem de uygulama içerisinde hiçbir reklam yayınlanmayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.