Akıllı Telefon Yerine Nostalji Sevenlere: Nokia 216

Eski popülerliğini yitirdiği düşünülse de, arkasına Microsoft desteğini alan Nokia 216 modelini tanıttı!

nokia-216

Nokia’nın üstün özelliklerle gelmesi beklenen Android işletim sistemli yeni cihazı, Nokia 216. Microsoft’un sürpriz atağıyla gündeme gelen yeni model, bugün resmi olarak duyuruldu. Herkesin merakla beklediği akıllı telefonlara göre son derece farklı olan model oldukça başarılı bir tasarıma sahip olmasıyla dikkat çekmeyi başardı.

Nokia 216 göze hoş gelen tasarımını eskilerde bıraktığımız tuş takımına ve kasa rengine borçlu da denilebilir. Şirket, her ay bu kategoriye sahip cihazlardan yüksek bir satış oranına sahip olmasından ötürü giriş seviyesi cihaz sunmayı tercih etmiş. Günümüzde herkesin sahip olduğu akıllı telefonlar yerine, nostaljiden hoşlanan kullanıcılar için çok ideal bir seçim. Zaten firma bu nedenle her ay milyonluk satış rakamına sahip olduğu için, giriş modeline de önem vermeyi tercih etmiş.

Microsoft önceden piyasada yer alan Lumia modelleri ile beklenen ilgiyi toplayamadığı için böylesine farklı bir seçime yönelmiş durumda. Mobil dünyasında bu sefer de uygun fiyatlı modellerle var olmayı amaçlayan Microsoft, Nokia 216 modeline gerçekten de güveniyor!

nokia-216-2

Nokia 216 Özellikleri

  • 4 inç ekran,
  • QVGA çözünürlük,
  • Opera Mini tarayıcı,
  • Series 30 işletim sistemi
  • 5 mm jack girişi.

Çok eskide kaldığı düşünülen bu özellikler, aslında yeni nesil telefonlara ayak uydurmakta zorlanan özellikle de ileri yaştaki kullanıcılar için başarılı bir seçim. Eğer siz de ‘üst düzey bir telefona gerek yok, alo diyeyim yeter’ diyen telefon kullanıcılarındansanız Nokia 216 tercih edebilirsiniz. Hele ki kısa aralıklarla yenisi çıkıp dudak uçuklatan fiyatlarla sunulan cihazları tercih etmek yerine, hesaplı fiyata bir telefon sahibi olabilirsiniz.

Nokia 216 yeşil, siyah ve beyaz renkleriyle piyasada yer alacak. Beklentileri ve telefona ödemek istediği fiyatı en alt seviyede olsun isteyen kullanıcılara hitap edeceğine şüphe yok. Piyasadaki telefoncularda aslında bu tarz eski modeller satılıyor ancak fiyatları 2. El telefonlara göre gereksiz kabul edilebilir.

Lumia serisinde hayal kırıklığına uğrayan Microsoft, dileriz Nokia yeni modeliyle aradığını bulsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.