Sıradan Bisikletleri Elektrikli Bisiklet Haline Getiren Teknoloji: GeoOrbital

GeoOrbital adı verilen bir Kickstarter projesi ile tüm sıradan bisikletler elektrikli bisiklet haline gelebilecek. İşte detaylar!

elektrikli bisiklet

Günümüzde özellikle paketçi kuryelerde görmeye başladığımız elektrikli bisiklet modelleri şehir içinde yakın mesafe gezintileri ve kuryeler için mükemmel bir seçenek gibi görünüyor. Böylece hem hızlı hem de çevreye zarar vermeden şehir içinde yolculuk yapılabiliyor. Bu noktada çalışmalar hızlı bir şekilde sürmekteyken GeoOrbital adı verilen özel bir Kickstarter projesi dikkat çekmeyi başarmış durumda.

26, 28 ve 29 inç seçeneklerini barındıran ve son derece özel bir tekerlek olan GeoOrbital, bisiklette yer alan sıradan tekerleğin yerine takılabiliyor ve böylece sıradan bisiklet tamamen elektrikli bisiklet halini almış oluyor. Daha önce Ford ve SpaceX gibi dünyaca ünlü firmaların bünyesinde çalışmış olan geliştiricilerin ürettiği bu özel tekerlek, 80 km’lik menzil ile saatte 30 km hıza kadar çıkabilme özelliğine sahip.

GeoOrbital

GeoOrbital adı verilen bu tekerlek, büyüklüğüne göre 5 kg ila 7 kg arasında bir ağırlığa sahip. Haliyle bu tekerlek bisiklete takıldığında bisiklet ağırlaşacak ancak bu kullanıcılar için büyük bir sorun niteliği taşımayacak gibi görünüyor. Çünkü aynı zamanda bir USB bağlantısına da sahip olan GeoOrbital, söz konusu bağlantı sayesinde tablet ve cep telefonu gibi akıllı cihazları şarj edebilecek. Bu durumda da tekerleğin ağırlığı otomatik olarak kullanıcının dezavantajını avantaja çevirecek.

Kickstarter’a özel olarak 499 dolar fiyatı ile satışa sunulan GeoOrbital piyasaya çıktığında 699 dolar fiyatı ile raflardaki yerini alacak. Son derece kullanışlı ve avantajlı görünen bu tekerlek bakalım beklentileri karşılayabilecek mi?

2 Yorumlar
 1. fevzi can diyor

  Bundan temin etmek istiyorum ama nasıl? Yardım lütfen.

  1. Okan Keskin diyor

   Fevzi Bey, Amazon.com üzerinden ürünü satın alabilirsiniz. Şu anki satış fiyatı $995, TL cinsinden ise 3.620 TL’ye satın alabilmeniz mümkün. Ayrıca gümrük limitini aştığı için ek vergiler vermeniz gerekecektir. Amazon’dan nasıl alışveriş yapılır diye aratırsanız sonuca ulaşabilirsiniz.

   Ürün linki: https://www.amazon.com/GeoOrbital-wheel-Make-electric-Seconds/dp/B072W1DQXP

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.