Türk Hackerlar Rusya’ya Yanıt Vermekte Gecikmedi

Türk hackerlar, son günlerde Türkiye’ye yönelik yapılan siber saldırılara yanıt verdi. Rusya devlet siteleri ve aynı zamanda Türkiye aleyhine haber yapıyor olan Rus internet sitelerine savaş açan Skorsky, ekibi ile birlikte tarihin en büyük siber saldırısını gerçekleştirmiş oldu.

Hatırlanacağı üzere, son günlerde Türkiye için büyük bir siber saldırı söz konusuydu. Bu saldırılar nedeni ile internetin birçok alanında olumsuz olaylar meydana geldi ve bu durumdan ne yazık ki vatandaşlar da payını aldı. Özellikle bankaları zor durumda bırakmış olan bu siber saldırılar nedeni ile POS cihazlarında sıkıntılar yaşandı ve böylece vatandaş mağdur durumda kaldı. Ancak bu siber saldırılara Türk hackerların cevabı da gecikmedi. Geçtiğimiz günleri neredeyse cehenneme çevirmiş olan bu saldırılara Türk hackerlar tarafından sert bir yanıt geldi. Türk hacker Skorsky, sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yaparak bu saldırılara cuma günü başladıklarını belirtti.

Türkiye’ye yönelik siber saldırılardan sonra Ayyıldız Team, İLLEG4Lizm ve Türk Hack Team gibi hacker grupları da aynı şekilde Rus sitelerine saldırı gerçekleştirmiş ve misilleme yapmıştı. Şimdi de bu grupların arasına Skorsky ve ekibi de dahil oldu. Türkiye aleyhinde haberler yayınlamış olan bazı web siteleri hedef alan ekibin saldırısı tarihin en büyük DDOS saldırısı olarak görülüyor. Bu hususta açıklama yapan Skorsky, söz konusu web siteleri defalarca erişime kapattıklarını dile getirirken ayrıca mail yazışmalarını da ele geçirdiklerinden bahsetti. Bunların yanı sıra Rus ulusal güvenlik merkezi sitesi, Rus istihbarat merkezi sitesi ve savunma bakanlığı sitesi de Skorsky’nin ekibinin saldırısına maruz kaldı. Skorsky yaptığı açıklamada, sitelerin yavaşladığını ve girişlerde sıkıntı olduğunu söylerken aynı zamanda bazı sitelere index attıklarını ve bu sitelerin mehter marşı ile açıldığından bahsetti.

Son olarak saldırıların aralıksız şekilde devam ettiğine değinen Skorsky, işgal değil, fetih yaptıklarını söyledi. Kendilerinin onlar gibi olmadıklarını da söyledi ve halkı mağdur bırakacak işlere imza atmadıklarını ekledi. Türklere yapılacak olan her türlü saldırıya da aynı şekilde karşılık vereceklerini vurguladı.

Skorsky ve bir yürek olmuş diğer Türk hackerlar, Türkiye’ye yapılan siber saldırılar karşısında geri adım atmadan ilerliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.