Samsung Yeni Notebook Serisi CES 2016’da Tanıtılacak

2016 yılında satışa sunulacak olan Samsung yeni notebook serisi (yeni nesil 9 serisi), tüketici elektroniği fuarı CES 2016’da tanıtılacak. Mobil cihaz üretimi hususunda çok daha aktif bir şekilde çalışan Samsung, bu adımı ile de hiçbir sektörde geri kalmak istemediğini belirtiyor.

Dünyanın en büyük teknoloji fuarları arasında yer alan tüketici elektroniği fuarı CES 2016 önümüzdeki ay Las Vegas’ta düzenleniyor. Elbette fuarda sergilenecek ürünler hakkında da her gün yepyeni haberler gelmeye devam ediyor. Sammyhub sitesinden alınmış olan habere göre de firma ikinci nesil 9 serisi dizüstü bilgisayarlarını bu fuarda tanıtacak ve bu yeni modeller 900X3L ile 900X5L kodlarını taşıyor olacak.

CES 2016 kapsamında Samsung tarafından tanıtılacak olan bu iki yeni model, özellikle uzun batarya ömrü ile dikkat çekmeyi başarıyor. Uzun süre şarjını koruyabilen bu modeller hızlı şarj özelliğine de sahip olacak ve bu sayede şarj sorunu kullanıcılar için ciddi derecede azalacak. Zira bu yeni nesil dizüstü bilgisayarların hızlı şarj teknolojileri sayesinde batarya 20 dakika şarj edildiği takdirde yaklaşık olarak 4 saatlik bir kullanım süresine sahip olacak. Elbette bu süre kullanım koşullarına göre değişiklik gösterebilir ancak yine de bu bilgisayarların şarj hususunda bir devrim yaratacağı çok açık.

Bu modellerin özellikleri arasında ayrıca hızlı işlemci ve ergonomik tasarım da yer alıyor. Bir bilgisayarın hızı ne kadar önemliyse tasarımı da o kadar önemlidir ve kullanıcılar gözlerine hoş görünen bilgisayarlara daha fazla yönelmektedir. Bu Samsung yeni notebook serisi ile de kullanıcılar tasarım hususunda istediklerine erişebilecek.

Tanıtılacak olan her iki modelin de işlemcisi Intel’in 6. Nesil Core i5 olacak. 8 GB RAM ile birlikte aynı zamanda 128 GB SSD de cihazlara eşlik edecek. Ekranın 180 dereceye kadar açılabiliyor olması da kullanım açısından kullanıcılara son derece büyük bir avantaj sağlayacak. Modellerin renk seçenekleri ise demir gümüşü ve modern pembe olarak belirlenmiş durumda.

Samsung yeni notebook serisi hususunda herhangi bir fiyat açıklaması mevcut değil. Modellerin CES 2016’da tanıtılması ardından fiyatların da belli olacağı söyleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.