iOS ve Android Uyumlu Şarj Aleti: LMcable

Hem Android hem de iOS için uyumlu olan şarj aleti LMcable şarj sorununun önüne geçecek gibi görünüyor. Şu an da bir Kickstarter projesi olan LMcable iOS ve Android uyumlu olması ile kullanıcılara büyük avantaj sağlayacak gibi görünüyor.

lmcable

Son dönemde teknolojinin ciddi derecede gelişmiş olması akıllı cep telefonlarının vazgeçilmez hale gelmesine de neden oldu. Akıllı cep telefonu bizlere çeşitli kolaylıklar sağlıyor olsa da şüphesiz ki hepimizin ortak sorunu şarj haline geldi. Şarj sorunu açık ara akıllı telefonların en büyük dezavantajı ve günümüzde bu sorun çözüm bulmak için çeşitli çıkış yolları aranıyor.

ABD merkezli olan ve kar gütmeyen bir bağış şirketi Kickstarter kullanıcıların bu sorununa çözüm bulmak için ciddi adımlar atıyor. Son olarak LMcable karşımıza çıktı ve bu teknoloji sayesinde iOS ve Android cihazlar aynı kablo ile şarj olabiliyor.

LMcable-sarj

LMcable adındaki bu şarj kablosu hem iOS hem de Android işletim sistemi ile uyumlu olma amacı ile bir ucunda standart USB konektörü bulunduruyor. Kablonun diğer ucunda ise Lightning ve micro USB karşımı bir konektör bulunuyor. Lightning ve micro USB arasındaki bağlantı noktasında oluşacak olan ters konektör ile de kablo her iki işletim sistemine de uyumlu bir şekilde işlev görüyor.

Çıkan bazı haberler yönünde bir Kickstarter projesi olan bu ürünün çıkış zamanı, fiyatı ve diğer tüm teknik detaylar daha açıklanmış değil. Ancak söz konusu bu teknolojinin hayatımıza girmesi ile şarj aleti aramak bir son bulacak ve özellikle birden fazla ve farklı markalarda cep telefonu kullanan kişilerin şarj sorunu da böylece ortadan kalkmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.