Galaxy S6 Ailesi İçin Yeni Güncelleme!

Google’ın Android için çıkarmış olduğu güvenlik güncellemeleri diğer sürümlere de dağıtılmaya devam ediyor. Galaxy S6, Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 Edge+ için Ekim güncellemesi yayınlandı. İşte Galaxy S6 ailesi için güncelleme detayları!

galaxy-s6

Samsung, Ekim ayının ortasında Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri için güvenlik güncellemesini Avrupa ülkelerine vermişti. Şimdi de sıra Galaxy S6 ailesine geldi. İlk olarak Galaxy S6 Edge+ modeli için yayınlanmış olan güncelleme şimdi de Galaxy S6 Edge modeli için geldi. Galaxy S6 modeli için de aynı güncellemenin gün içerisinde ya da bir sonraki gün yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Galaxy S6 ailesi güncellemeden memnun kalacak

Avrupa ülkelerindeki cihazlar için dağıtılmış olan yeni güncellemelerde Google’ın Android işletim sistemi için yayınlamış olduğu Ekim ayı güvenlik güncellemesinde yer alan tam 68 adet güvenlik açığı kapatılıyor. Bunun yanı sıra Samsung’un kendi ara birimi içinde yer alan güvenlik iyileştirmeleri ve küçük yazılımsal hataların da söz konusu güncelleme ile yok edildiği ifade ediliyor. Yani Galaxy S6 ailesi için gelen yeni güncelleme kullanıcıları ciddi anlamda memnun edecek diyebiliriz.

Android 7.0 Nougat güncellemesi ne zaman geliyor?

Samsung’un Aralık ayı sonlarında ya da 2017 yılının ilk aylarında Galaxy S7 sürümlerine Android 7.0 Nougat güncellemesini vermesi bekleniyor. Bu güncelleme sonrasında Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 modelleri de yeni güncelleme alacak. Galaxy S8 modeli tanıtılana kadar da güncellemenin yavaş yavaş dağıtılmaya başlamış olacağı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.