MacBook Kapasitesini Artırmak Artık Çok Kolay!

CES 2016 tüm hızıyla sürerken yepyeni ve sevindirici haberler de bitmek bilmiyor. En son verilen müjdelerden bir tanesi ise MacBook kapasitesini artırmak için üretilmiş olan TarDisk Pear oldu.

macbook-storage-t66

Apple ürünlerinin en büyük sıkıntılarından biri de şüphesiz ki hafıza kapasitesi. Firmanın cep telefonları ve bilgisayarlarının çeşitli boyutlarda kapasite imkanı mevcut ancak ne yazık ki yüksek kapasiteli ürünlerde fiyat farkı bulunuyor. Fiyat farkı olunca da kullanıcılar fazla ücret ödememek adına bu bana yeter düşüncesi ile yola çıkıyor ve sonuçta da hafızanın onlara yetmediğini görüyor. Bundan sonrasında da kullanıcılar fotoğraf, video ya da uygulama gibi yer kaplayan verileri silerek ürünlerinde depolama yeri açmaya çalışıyor. Hatta çok sevilen verilere veda etmek bile mümkün oluyor ki bu son derece can sıkıcı bir durum.

CES 2016 fuarında tanıtılan TarDisk Pear ile bu can sıkıcı süreç sona erecek gibi görünüyor. MacBook kapasitesini artırmak için üretilmiş olan bu ürünün en önemli özelliği cihazın HDD kapasitesini tam iki katına çıkarıyor olması. SD kart okuyucu yuvasına yerleştirilerek işlev gösteren ve yüksek kapasiteye sahip olan bu bellek kartları sayesinde Macbook kapasitesi 128 GB veya 256 GB boyutunda artırılabiliyor.

TarDisk-Pear-2-656565

Firmadan gelen açıklamalarda, söz konusu bellek kartlar, under-the-hood ile ikinci bir HDD olarak değil de, HDD’e entegre olmuş bir şekilde kullanılabiliyor. Elbette bu durum RAID ile karıştırmamalıdır. Zira böylesine bir performans beklemek doğru olmayacaktır.

CES 2016 fuarının en dikkat çeken ürünlerinden bir tanesi haline gelen TarDisk Pear, MacBook kapasitesini artırmak için en ideal yol gibi görünüyor. TarDisk Pear’ın 128 GB boyutunda olanı 149 dolar, 256 GB boyutunda olanı da 399 dolardan satışa çıkacak. Elbette bu fiyat birçok kullanıcının gözden çıkarabileceği bir miktar. Zira ürünün depolama kapasitesinin artması birçok kullanıcının işine gelecek.

Şimdilik yalnızca MacBook için üretilmiş olan teknoloji elbette iPhone kullanıcılarının da kafasında soru işareti bırakmayı başardı. Belki de ilerleyen zamanlarda aynı teknolojinin iPhone’larda kullanılması da mümkün olabilir. Teknolojinin bu denli gelişmiş olması da bu durumun imkansız olmadığını gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.