WhatsApp’a Kişiselleştirme Sunan Yeni Özellikler Eklendi

Yaptığı güncellemeleri ilk olarak iOS platformuna sunan WhatsApp, gerçekleştirmiş olduğu yeni özelliklerini Android platformuna yavaş yavaş sunmaya başladı. İşte kişiselleştirmeye dayalı yeni özelliklerin detayları…

WhatsApp'a Kişiselleştirme Sunan Yeni Özellikler Eklendi

Tüm mobil cihazlar için aynı anda özellikleri sunmayı hedefleyen WhatsApp yönetimi, bu fikrinden vazgeçerek önceliğini iOS cihazlara vermişti. Yeni getirdiği özelliklerin iOS kullanıcıların aylar önceden sunan şirket, birkaç hafta öncede Android geliştiriciler içinde kullanıma sundu. Bugün itibariyle gelen güncellemeyle birlikte artık bu özellikleri tüm Android kullanıcıları yararlanabilme imkanına sahip.

WhatsApp’ın 2.16.57 sürümü ile yayınladığı bu özellikleri, kullanımı kişiselleştirmeye olanak sağlıyor. Ağırlıklı olarak kişiselleştirmenin yanında kullanımı pratik hale getirecek birkaç özelliği de var.

WhatsApp Güncellemesi Hangi Özellikleri İçeriyor?

  • Birden fazla sohbeti aynı anda seçerek silme, sessize alma veya arşive ekleme. Bu özeliği kullanabilmek için ‘Sohbetler’ ekranında seçmek istediğiniz sohbete uzun basılı tuttuktan sonra seçmek istediğiniz diğer sohbetleri de tek tek seçin. Karşınıza çıkacak üst seçeneklerden yapmak istediğiniz seçeneğe tıklayın.
  • Sohbet duvar kağıdı için standart olarak gelen arkaplana ek olarak yeni düz renklerden seçme opsiyonu.
  • Mesajlarınızdaki yazıları özel karakterler ile belirginleştirme. Kalın, italik veya üstü çizili olarak gönderme.
  • Sohbet ettiğiniz penceredeyken hızlı kameraya dokunarak galeriden fotoğraf veya video seçme olanağı.
  • Bize göre en güzel ve en geç kalınmış özelliği olan bildirim ekranından cevaplama seçeneği ise çok pratik olduğunu söyleyelim.

Kullanıma sunulan yeni özellikleri aktif hale getirmek için WhatsApp yazılımınızı güncellemeniz gerekiyor. Eğer akıllı cihazınız otomatik güncelleme yapmadıysa, Google Play Store‘a girip güncelleme yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.