Mıknatıslı Telefon Kabı Kullananların Dikkatine!

Akıllı cep telefonlarının hassas ekranlarının ve dokunmatik özelliğinin kolayca etkilenmemesi için milyonlarca kişi tarafından kullanılan mıknatıslı telefon kapları hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Mıktanıslı telefon kabı seçiminin doğru yapılmamasının, telefon ekranını etkileyerek, birtakım sorunlara yol açabildiği açıklandı.
mıknatıslı telefon kabı3Piyasada yer alan neredeyse tüm akıllı telefonlar için her türlü tasarımla sunulan cep telefonu kılıfları, her akıllı telefon kullanıcısının tercih ettiği bir ürün oluyor. Akıllı telefonların dokunmatik özellikleri, kolayca etkilenebildiği, kırılma ve çizilmeye karşı çok hassas olduğu için özellikle kapaklı ve mıknatıslı telefon kabı seçenekleri çok daha fazla tercih ediliyor. Herhangi bir cep telefonu bayisinde, her marka ve model akıllı telefona uygun su geçirmez, ahşap deri, metal, taşlı, işlemeli gibi onlarca seçenek ile sunuluyor. Sadece cep telefonu bayilerinde değil, sokaklarda seyyar halde de rastlanan telefon kaplarına da her fiyat aralığında sahip olmak mümkün oluyor.

Ancak yapılan çalışmalar ve şu ana kadar telefon firmalarına iletilen şikayetler sonucunda sıklıkla tercih edilen bu telefon kaplarının mıknatıslı olanları, telefon ekranının çalışmasını etkiliyor. Kapların iç kısımlarına yerleştirilen mıknatıslar, hem kapalı dururken, hem de kapanıp açılma esnasında manyetik alanından ötürü ekranın dokunmatik özelliğinin hassasiyetini yitirmesine yol açıyor ya da renk ayarlarında bozukluklar yaratıyor. Bu nedenle yetkili kişiler tarafından telefon kabı kullanımında mıknatıslı kapların tercih edilmesinin zannedildiği kadar koruyucu ve kullanışlı olmadığı belirtiliyor.
Ekranın zarar görmesinden ya da incinmesinden endişe eden telefon kullanıcılarına da mıknatıslı telefon kabı tercih etmeleri yerine, son zamanlarda popüler olan kırılmaz ekranlar ve silikon kapları kullanmaları öneriliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.