Bentley, İlk Elektrikli Otomobilini Konsept Olarak Tanıttı!

Otomobil sektöründeki en lüks üreticiler arasında yer alan Bentley, tasarımı ile büyük beğeni toplayacak ilk elektrikli otomobilinin konsept tasarımıyla tanıttı.

Lüks otomobil denilince listelerin zirvelerine oynayan Bentley, Volkswagen grubunun en sağlam markalarından birisi… Bentley, elektrikli otomobil piyasasında yer almak ve biraz da renk katmak(!) amacıyla geçen sene başladığı girişimini Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıttı. Oldukça iddialı bir tasarım ile markasına yakışır bir konsept hazırlayan Bentley; EXP10 Speed 6 ismini verdiği otomobili fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Oldukça şık ve spor görünüme sahip EXP10 Speed 6, ön bölümünde alışkın olduğumuz bir tasarıma yer verirken, arka stopları başta olmak üzere yepyeni ve çekici bir tasarım hazırlamış. Çift kapılı olarak tasarlanan ve kanat aynalar (yan ayna) ile ultra spor bir tasarıma sahip.

İç tasarımındaki lüks tasarım ise teknolojinin nimetlerinden fazlasıyla yararlandığını söylemek mümkün. Öyle ki ön konsolda yer alan kavisli OLED ekranı ile araca tam anlamıyla hakim olabiliyorsunuz. Direksiyon tasarımında ise standart araçlardaki kontrol tuşlarının yanı sıra yarım direksiyonun ucundaki tuşlarla da mod değişikliği yapabiliyorsunuz.

Aracın teknik detayları hakkında bilgi paylaşmayan Bentley; aracın ortalama hızı, toplam şarj kapasitesi ve bir depo ile ne kadar mesafe alınabileceği gibi soruları yanıtsız bırakmamıza sebep oluyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan EXP10 Speed 6 konsept tasarımının, 2021 yılında satışa sunulması bekleniyor.

 

1 yorum
  1. Tuna diyor

    Bentley, spor otomobilde kalitesini belli ediyor. Kavisli OLED ekranı efsane olmuş. Ama bizim gibiler sadece bakmakla yetinir 😀

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.