Karşınızda Kişisel Kargo Robotu Gita!

Piaggio Fas Forward tarafından geliştirilmiş olan kişisel kargo robotu Gita, siz rahat bir şekilde gezerken bütün yüklerinizi taşıyarak sizi takip etme görevini üstlenmiş durumda. İşte detaylar!

Ünlü Vespa markasının da sahibi olan İtalya merkezli firma Piaggio Group, son olarak robotlara odaklı firması olan Piaggio Fast Forward üzerinden ilk ürününün duyurusunu yaptı. İşte karşınızda kişisel kargo robotunuz Gita!

Son dönemde ilgi çekici teknoloji haberleri sık sık karşımıza çıkıyor ve bunlardan bir tanesi de şüphesiz ki Gita olacak. Siz elleriniz boş gezerken bütün yüklerinizi rahat bir şekilde taşıyarak sizi takip etme yeteneğine sahip olan robot Gita, çevik ve akıllı bir kargo aracı olarak kendini gösteriyor. Güvenlik, dengeleme, frenleme ve araç dinamikleri hususunda da özenli bir şekilde tasarlandığı ifade edilen bu robotun adeta yüksek performanslı bir motosikletten beklenecek nitelikleri taşıdığını söyleniyor.

Kişisel kargo robotu Gita, eğer harita varsa haritayı, yoksa da sahibini takip ederken yaklaşık olarak 18 kg yük taşıyabiliyor ve 35 km hıza ulaşabiliyor. Bir insan kadar atik olduğu iddia edilen bu robot, yürüme alanlarında ciddi anlamda faydalı olacak sıfır dönme yarıçapına sahip. Bu özelliği sayesinde özellikle Pazar alışverişlerinin vazgeçilmezi haline gelecek olan Gita şimdiden büyük beğeni toplamış durumda.

Kişisel kargo robotu 2 Şubat’ta tanıtılacak!

İlk olarak kurumlar arası bir test programında kendini gösterecek olan kargo robotu Gita’nın geniş çaplı duyurusunun da 2 Şubat tarihinde yapılacağı tahmin ediliyor. En çok merak edilen detaylar ise şüphesiz ki ürünün kullanıcılara hangi etiket fiyatı ile sunulacağı ve ne kadar mesafe yol kat edebileceği.

Tüm bu soruların 2 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan detaylı tanıtım sonrasında cevaplanacağını tahmin ediyoruz. Ancak ciddi anlamda dikkat çekmiş olan bu teknoloji, hangi fiyat ya da özelliklerde olursa olsun hedeflenen kullanıcı kitlesine ulaşacak gibi görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.