Windows 10 Yeni Yılda Önemli Değişiklikler Yapacak

Microsoft, Windows 10 güncellemeleri ile birçok anlamda yenilik yapmış olsa da eksikleri ile de kullanıcıları biraz hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak 2016 yılında sistemde birçok yenilik yapılacak. Bakalım Microsoft, 2016 yılında neleri değiştirecek?

Yeni yıl yani 2016, Windows 10 sürümü için son derece önemli yenilikler ile geliyor diyebiliriz. İşletim sistemine yapılacak olan takviyeler sayesinde bu gelişmeler büyük ses getirecek gibi görünüyor. Windows hizmet olarak sunulmaya başladığı için güvenlik yamalarını ve yenilikleri güncelleme sayesinde alabiliyor. Bunlara rağmen Microsoft önemli güncellemeler üzerinde çalışmayı da ihmal etmiyor. Bu da kullanıcılar için büyük sürprizler olacağının işareti olarak görülebilir.

Yayınlandığı günlerden bu yana iki büyük güncelleme almış olan Windows 10 işletim sistemi, bir sonraki büyük güncellemesini ise 2016 yılının ortalarına doğru alacak ve güncellemenin adı ise Redstone olacak. Henüz bu güncellemedeki değişikliklerin ne yönde olacağı konusunda kesin bir bilgi olmasa da, Microsoft’un bir yapılacaklar listesi olduğunu biliyoruz. Bu listedeki birçok maddeyi ise bu büyük güncelleme ile görebileceğiz.

Yapılacaklar listesinde olanlardan biri, OneDrive’ın kaldırılmış olan yer tutucu işlevi. Yer tutucunun yerine geçecek yeni işlevin eskisi kadar kafa karıştırıcı olmayacağı ve kolayca kullanılabileceği söyleniyor.  Bunun üzerine de Windows Store’da yer alan uygulamaları port etmek için bazı Windows Bridge teknolojileri de büyük güncelleme ile birlikte karşımıza çıkacak.

Microsoft, Windows 10 güncellemesini ilk yayınladığı zamanlarda istediği kullanıcı sayısına ulaşamamıştı. Bunun üzerine güncellemedeki eksiklikler nedeni ile birçok kullanıcı güncellemeyi aldığı için pişman olmuştu ve bu nedenle de iki yeni güncelleme ile hataların yok edilmesi için çalışılmıştı. Şimdi de Redstone güncellemesi ile daha fazla sorunu çözmek isteyen Microsoft, güncelleme çıkana dek birçok kullanıcıyı Windows 10’a taşımak için uğraşacak. Böylece bu işletim sistemi standart haline geldiği zaman Windows Store, geliştiriciler adına çok çekici bir yer halini alacak. Söylentilere göre ücretsiz güncelleme fırsatı 2016 yılında son bulacak ancak gidişata bakılacak olursa, bu sürenin uzatılması da şaşırtıcı bir durum olmayacak. Bakalım 2016 yılında Windows kullanıcıları daha neler bekliyor olacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.