Elon Musk’ın Tweeti Signal’i Apple App Store’larda 1. Yaptı!

Elon Musk'ın Tweeti Sonrasında Signal'i 1. Sıraya Taşıdı

WhatsApp’ın gündeme getirdiği Yeni Sözleşme krizi sonrasında kullanıcılar tedirgin olmuş ve yeni mesajlaşma uygulaması arayışına girmişti. Tesla kurucusu Elon Musk ise Twitter üzerinden iki kelimelik bir tweet paylaştı; “Signal Kullanın”.

Elon Musk’ın Tweeti Sonrasında Signal’i 1. Sıraya Taşıdı

Elon Musk‘ın bu karışıklık arasında attığı Tweet oldukça dikkat çekmiş ve WhatsApp kullanıcıları yavaş yavaş Signal uygulamasına geçiş yapmaya başlamıştı. Bu Tweet sonrasında App Store’larda WhatsApp gerilemeye başlamış ve ciddi kullanıcı kaybetti.

WhatsApp’ın bu bildirimi öncesinde de Signal’a olan talep artmış, Elon Musk’ın tavsiyesi sonrasında adeta bir patlama yaşandı. Uygulama analiz firması Apptopia’nın verilerine göre atılan Tweet sonrasında Signal hem iOS hem de Android olarak dünya çapında 63.345 indirme aldı. Tweet öncesinde ise 45.086 indirme yapıldı.

Rekor İndirmeye Ulaştı; Tam 90 Bin!

Elon Musk’ın yönlendirici Tweetinden sonraki gün Signal gerçek anlamıyla bir rekora imza attı. Uygulama bir sonraki gün globalde 90 bin indirme alarak Apple App Store’da globalde 1. sıraya yerleşti.

Türkiye’de App Store’larda Durum Ne?

WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi sonrasında ülkemizde de çok ciddi kan kaybı yaşıyor. 12 Ocak 2021 itibariyle Apple App Store’larda durum şöyle;

1- Telegram

2- BiP

3- Signal

4- Dedi

7- WhatsApp

Android cihazlarda ise daha üzücü bir tablo yer alıyor WhatsApp için;

1- Telegram

2- BiP

3- Signal

4- Dedi

20- WhatsApp

WhatsApp’ın inanılmaz kayıp tablosu sonrasında firma tarafından bir açıklama gelmiş fakat sözleşmenin iptaline dair hiçbir geri adım atmayacaklarını aksine yapılan sözleşmenin sosyal medyada yazdığı gibi kişisel bilgilerin sızdırılmayacağına dair bir açıklama yapıldı.

Bakalım, WhatsApp bu işten ne kadar zararla kurtulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.