Android için Yeni Asistan Program: Nearby

Google tarafından Android platformu için sunulan hizmet, kullanıcılarına mekân önerisi, hatta yapacakları birçok aktivite için çeşitli önerilerde bulunarak deneyimledikleri keyfi kat be kat artıracak!

android google nearbyGünümüzde birçok mobil uygulama sayesinde zaten gitmeyi düşündüğümüz yer hakkında milyonlarca öneriye ulaşabildiğimiz, bu mekâna özel nelerin olduğu, nelerin sevildiği ya da eleştirildiği gibi tüm noktalarda yardıma yetişen bir sistem var. Ancak Google’ın çıkardığı Nearby uygulaması kendini birkaç farklı noktada bu programlardan ayrı kılıyor.

Öncelikle bu uygulama kendisini kullanan kişilerin, uygulamanın önerileri doğrultusunda çok daha keyifli vakit geçirmelerini sağlamak. Restoran, kafe, sinema salonu gibi önerilerin yanı sıra kullanıcılarının hayatına hız ve işlevsellik kazandıran eylemlerle yer edecek. Örneğin havalimanında check-in işlemini sıra beklemeden nasıl yapacağını, arama yapmadan eczane bulma ve bunun gibi daha nicesi…

android nearby 2Diğer programlardan Nearby’nin ayrıldığı noktalardan biri de; kullanıcının müzeye gittiğini bulunduğu konumdan tespit ederek burada kullanılacak dil seçenekleri içeren ses uygulamaları, ihtiyaç olan tarihi bilginin alınabileceği farklı uygulamaları ya da müze etrafında yer alan kafeler hakkında önerilerde bulunacak.

İşte kullanıcının hayatını kolaylaştırma amacı ise tam burada devreye girecek; eğer Nearby kullanıcıları onun tarafından önerilen ses ya da tarih bilgisi veren uygulamalardan birini indirerek verimli bir hizmet almış olursa, o zaman amaçlanan hedefe ulaşılmış olacak.

android google nearbyKonum belirleme için her programda olduğu gibi Nearby için de internet ve konum servisi seçeneğinin açık olması ve bunun yanı sıra bluetooth seçeneğinin de aktif olması gerekecek. Android’in yeni sürümlerinden olan 4.4 ve KitKat işletim sistemi ve üstünde çalışacak olan asistan uygulaması, sadece akıllı telefonlarla değil Android tabanlı akıllı saat ve Google Cast ürünleri için de kullanılabilecek.

Google tarafından Android için sunulan asistan program Nearby, kullanıcıları için son derece verimli ve keyifli bir kullanım sunacağa benziyor. Standart bir geziyi daha aktif ya da eğlenceli hale getirmek için siz de uygulamadan öneriler alabilir, aradığınız yere kolayca ulaşabilir, ihtiyaçlarınız için doğru adresi en kısa sürede bulabilirsiniz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.