Drone Avlayan Kartallar Eğitiliyor!

Hollanda polisi, şüpheli şekilde dolaşan droneları düşürmek adına son derece ilginç bir yöntem denemeye karar verdi. Artık drone avlayan kartallar gökyüzünde kendin gösterecek. Aslında bu işte oldukça da başarılılar!

drone-avcisi-kartallar

Yüzlerce yıldır kartallar avları yakalamak için eğitildi ancak son yıllarda bu geleneğin pek de revaçta olduğunu söyleyemeyiz. Ancak avcı kartallar için yepyeni bir hedef belirlenmiş durumda: şüpheli dronelar!

Hollanda polisi geçtiğimiz günlerde şüpheli şekilde dolaşan bir drone gördükleri takdirde kartalları kullanacaklarını söyledi. Şüpheli durumların yanı sıra havalimanlarına girilmeye çalışıldığında da olaya drone avlayan kartallar el atacak.

Tokyo’da kullanılan polis droneları ne yazık ki yakalanan diğer droneları yeryüzüne pek de güvenli bir şekilde indiremiyor ancak şaşılacak bir biçimde avcı kartallar bunu gayet iyi başarıyor.

kartal-drone-dxd8

Kolay bir şekilde eğitilebilen kartallar ayrıca son derece ucuz yollu bir yöntem kullanmaya olanak sağlıyor. Böylece hem maddi açıdan kar edilmiş olunuyor hem de yakalanan droneların yeryüzüne inişi sırasında herhangi bir insana zarar gelmesi engellenebiliyor. Yetkililerin ilk hedefi ise elbette insanlara küçük bile olsa bir zarar gelmesini önlemek.

Teknoloji çağında yaşarken hala ilkel yollara başvurmamız aslında oldukça komik. Kartallar bu işi yapabilirken son teknoloji ile donatılmış droneların başarısız olması ise hayret verici. Ancak elbette kartal doğuştan bir avcı ve bu durumdan yararlanmak ise akıl karı. Üstelik insanlara zarar gelmesi bu şekilde önlenecekse bizim herhangi bir itirazımız yok!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.