Lenovo CES 2016 Fuarına Bomba Gibi Düştü

Teknolojik gelişmeler hususunda her zaman bizlere iyi bir örnek olan Lenovo CES 2016 fuarında boy gösterdi. Fuarda yeni ürünlerini tanıtan firma teknoloji dünyasına bomba gibi düştü.

Lenovo daha önce yapmış olduğu açıklamalarda CES 2016 fuarında bazı ürünleri tanıtacağının haberini vermişti ve bu ürünlerin lansmanı gerçekleşti. Tanıtılan ürünler ise ThinkPad serisi ve Vibe S1 Lite oldu. Vibe S1 Lite ile gelen en büyük özellik şüphesiz ki ön kamera oldu. Sony tarafından üretilmiş olan bu kamera telefonun ön kısmına konumlandırıldı ve LED flaş ile desteklendi. Bu haber elbette en çok selfie tutkunlarını sevindirdi.

Vibe S1 Lite full HD çözünürlük ve 5 inç büyüklüğündeki bir IPS ekrana sahip. Sekiz çekirdekli MediaTek MT6753 işlemcisi ise 2 GB RAM ile destekleniyor. 16 GB dahili depolama yer birimi mevcut iken hafızayı artırmak adına microSD kart desteği sağlanabiliyor. Cep telefonunun çift LED flaşa sahip olan 13 megapiksel kamerası ile mükemmel netlikte görüntü ve videolar sunuyor. Pil gücünden bahsedecek olursak; telefonun bataryası 2700 mAh kapasitesinde. Çift sim kart desteği sunan telefon güncel bağlantı özelliklerini de barındırıyor. Telefonun sürümü Android 5.1.1 Lollipop iken fiyatı da 199 dolar.

Lenovo CES 2016 fuarında ayrıca ThinkPad serisinin 3 modelini tanıttı. Bu modeller ThinkPad X1 Carbon, ThinkPad X260 ve ThinkPad X1 Yoga oldu. Bu modellerden ilki X1 Carbon, sağlamlığı ve zor şartlarda çalışması ile ön plana çıkıyor. Eksi yirmi dereceden artı 60 dereceye kadar işlev gösterebilen bu model iklim şartlarına mükemmel bir uyum sağlıyor. Fiyatı ise 1.299 dolar.

ThinkPad X260 ise Carbon modeli ile oldukça benzer bir donanıma sahip. Ancak bu model Carbon kadar dayanıklı ve iddialı değil, sadece biraz daha kalın ve ağır. Bilgisayarın en dikkat çekici yönü ise 21 saatlik pil ömrü olsa gerek. Fiyatı ise 929 dolar.

Son olarak ThinkPad X1 Yoga modelinden bahsedecek olursak; ThinkPad X1 Yoga serinin en esnek modeli olarak değerlendiriliyor. 360 derece dönebilen bir ekrana sahip olan model üzerinde kalem kullanmak da mümkün. 14 inç boyutunda ve 2K dokunmatik ekrana sahip olan bu modelin fiyatı ise 1449 dolar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.