iPhone 5se Özellikleri ve Diğer Detaylar

Apple, küçük ekranlı iPhone kullanmak isteyen kullanıcılarına 5se haberi ile müjde vermişti. Yavaş yavaş sızdırılan iPhone 5se hakkında merak edilen birçok özellik bu yazıda!

iphone-09sw

Uzun bir süredir Apple firmasının piyasaya küçük ekranlı bir cep telefonu süreceği konuşuluyordu. Söylenti niteliğinde olan bu söylemler her gün daha da gerçekçi olmaya başladı ve artık bu küçük cep telefonunun piyasaya sürüleceği kesin bir hal aldı. Bu yeni cep telefonu sayesinde firma kullanıcılarına hem daha uygun fiyatlı hem de boyut açısından daha küçük bir iPhone sunacak. Yeni nesil iPhone’ların fiyatlarının uçuk denebilecek düzeyde olması şüphesiz ki bu yeni modelin daha fazla dikkat çekmesini sağlayacak.

iphone-5se-00

Birkaç gün öncesinde ortaya çıkan video ile kişiler 4 inç boyutunda bir iPhone’un geleceğini kesin olarak öğrenmiş oldu. Telefonun dış görüntüsü tamamen iPhone 6’nın, boyutu ise iPhone 5s’in özelliklerini almış durumda. Şimdi ise telefonunun dış görünümünü bir kenara bırakıp içerisinde neler barındırdığına bakma zamanı. Bugüne dek birçok web sitede iPhone 5se hakkında bilgiler verildi ancak artık tüm bu bilgiler resmiyet kazanmış durumda. Aslında bu modelin iPhone 6c adı altında gelmesi bekleniyordu ancak bir son dakika değişikliği olmadığı takdirde karşımıza çıkan ürün 5se olacak. İşte iPhone 5se’nin özellikleri!

  • 2 megapiksel ön kamera ve 8 megapiksel arka kamera (video kaydı için otofokus ve geniş panaroma özellikleri)
  • Apple Pay sistemi için gereken NFC çipi
  • 1 GB RAM
  • A8 ve M8 çipsetleri
  • Health appleri için gereken ölçümlerin yapılmasına yardım edecek olan barometre
  • Live Photos özelliği
  • Bluetooth 4.2
  • 11ac Wi-Fi
  • VoLTE

Gördüğünüz gibi dış görüntüsünün yanı sıra iPhone 5se, iPhone 6’nın diğer özelliklerini de taşıyor. İki model arasında özellikler açısından neredeyse hiçbir fark yok. Bu yeni modelin Mart ya da Nisan ayında piyasaya sürüleceği söylentiler arasında. Renk seçenekleri ise uzay grisi (space gray), gümüş (silver), altın (gold) ve rose altın (rose gold) şeklinde olacak. Sonuç olarak aslında bu 4 inçlik iPhone, 5s, 6 ve 6s’in bir karışımı olmuş durumda. Cihazın fiyatının ise 500 ila 550 dolar arasında olacağı söyleniyor. Bakalım 5se bizleri daha ne kadar şaşırtacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.