Sony’nin Yepyeni Pil Teknolojisi ile Akıllı Telefonların Pil Ömrü Uzayacak

Sony kükürt bazlı olan yeni pil teknolojisi ile akıllı cep telefonlarının pil kapasitesi yüzde 40 artacak.

Akıllı cep telefonlarının kullanımı günümüzde son derece yaygın olsa da şüphesiz ki tüm kullanıcıların ortak sorunu pil ömrü. Birçok akıllı cep telefonu üreticisi bu hususta çözüm bulmaya çalışıyor olsa da elbette bu durum kullanıcıları tam anlamı ile tatmin etmiyor. Pil ömrünü yükseltmek için günden güne daha büyük boyutlu cep telefonları üretiliyor ancak her kullanıcı da büyük cep telefonu kullanmak istemiyor. Bu durumda bataryaların daha güçlü hale gelmesi kullanıcıların daha çok işine gelecek.

Tahminlere göre de sektördeki pil ömrü hususunda yaşanacak olan rahatlama, 2020 yılında Sony tarafından gerçekleşecek. Markanın üreteceği kükürt tabanlı piller piyasaya sürüldüğünde, pil ömrü kullanıcılar için sorun olmaktan çıkacak. Böylece kullanıcılar da prize bağlı bir ömrü geride bırakacak. Bu konuda bilgisi olmayanlar için bir örnek verecek olursak; Nexus 6P’de bulunan 3220 mAH kapasiteye sahip lityum iyon pil eğer kükürt tabanlı olarak üretilmiş olsaydı, aynı boyuta 4500 mAh kapasiteyi sığdırmak mümkün hale gelecekti. Bunun yanı sıra Galaxy S6’nın sahip olduğu 2550 mAh kapasiteye sahip olan pili 2750 mAh, iPhone 6’nın 1810 kapasiteye sahip olan pili de 2530 mAh kapasiteli olacaktı.

Sonuç olarak kükürt tabanlı pillerin batarya ömrüne nasıl bir katkı sağlayacağı çok açık. Şimdiden merak ve heyecanla beklenen Sony kükürt tabanlı piller, tahminlere göre 2020 yılında kullanıcılara ulaşabilecek. Kullanıcılar, şimdilik diğer cep telefonu üreticilerinin geliştirdiği çözümler ile yetinmek zorunda olsa da yeni günlerin bizlere neler göstereceğini bilemiyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.