Karbon Enerjili Pos Cihazı Yolda!

Android işletim sistemi ile çalışacak olan ve aynı zamanda karbon enerjisine sahip olan pos cihazı şimdiden büyük ses getirmiş durumda. Android de Verifone’un bu karbon pos cihazına büyük destek sağlayacak. İşte detaylar!

karbon-pos

Android, Android Pay mobil ödeme sistemlerini çok kısa bir süre öncesinde birçok ülkede kullanıma sunma kararı almıştı. Kullanıcıların kredi kartı ya da nakit para olmadan anlaşması olan bankalar ile ödemelerinin mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirmelerini sağlayan bu çözüm yolu kullanıcılar tarafından da olumlu karşılanmış ve beğeni toplamıştı.

Şimdi ise Android Pay çözümünü destekleyen nitelikteki Verifone pos cihazı Android tarafından destek alıyor. Karbon enerjisi ile işlev gösteren bu pos cihazı çözümlerinin de Android tarafından getirileceği birçok haberde yer aldı. Verifone tarafından üretilecek olan bu pos makinesi güçlü donanımı ve akıllı yazılımı bir araya getirecek ve bu şekilde de kullanıcılara en iyi hizmeti sunacak.

mobil-odeme

Android Pay mobil ödeme sistemlerine uyumlu bir şekilde üretilecek olan bu cihaz Karbon Android’in son sürümü olan Intel işlemciden de destek alacak. 10.1 inç boyutunda ön ekran ve 5 inç boyutunda arka ekran ile gelecek olan bu pos cihazı ayrıca Wi-Fi, Bluetoot ve 4 USB portu barındırma gibi özellikler de taşıyacak.

Cihaz ayrıca Android Pay mobil ödeme sistemine ek olarak Ali Pay ve Apple Pay çözümlerine de uyum gösterecek. Şu anda cihazın işletmelere satış fiyatı belli değil ve hangi tarihte satışa sunulacağı da bilinmiyor. Ancak yazılıp çizilenlere göre bu pos cihazı kullanıcılara mükemmel imkanlar sağlayacak gibi görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.