iPhone Uyumlu Sanal Gerçeklik Gözlüğü Satışa Çıktı!

Son dönemlerde sanal gerçekliğin popülaritesi ciddi anlamda arttı ve Apple da bu durumdan geri kalmadı. Apple Store’da iPhone uyumlu sanal gerçeklik gözlüğü satışlarına başlandı!

viewmaster-iphone

Hayatımıza yeni yeni girmeye başlayan sanal gerçeklik deneyimi kısa bir süre içerisinde büyük ilgi toplamayı başardı. Özellikle 2016 yılında bu hususta ciddi adımlar atılması bekleniyordu ve tahmin edileceği üzere Apple sessiz kalmayarak en ilgi çekici gelişmelerden birine imza attı. Firma Apple Store üzerinden sanal gerçeklik gözlüğü satışı başlattı ve kullanıcılarına bu mükemmel deneyimi sunmayı başardı.

View-Master tarafından tasarlanmış ve üretilmiş olan bu iPhone uyumlu sanal gerçeklik gözlüğü iPhone 5 modelinden iPhone 6s Plus modeline kadar olan tüm iPhone’lar ile tam uyumlu şekilde işlev gösterebiliyor. Hem sanal gerçeklik oyunları ve uygulamalarını hem de 360 derecelik videoları destekleyebilen bu sanal gerçeklik gözlüğü aynı zamanda son derece şık bir tasarıma sahip.

viewmaster-apple

iPhone uyumlu sanal gerçeklik gözlüğü herhangi bir kafa bandına sahip olmadığı için kullanıcılar gözlüğü ellerinde tutarak kullanabilecek. View-Master adını almış bu gözlük 12.7 cm genişlik ve 23.4 cm uzunluğuna sahip. Elle kullanılacak olsa da ürün son derece portatif.

Gözlük aslında iPhone 6 modeli ve sonraki modeller için tasarlanmış olsa da iPhone 5, iPhone 5s ve iPhone 5c modelleri için de kullanım sunabiliyor. Diğerine göre daha küçük bir aparat sanal gerçeklik gözlüğü ile birlikte geliyor ve böylece iPhone 5 sürümü sanal gerçekliğin tadını çıkarabiliyor.

Apple_viewmaster

Şu anda 29.95 dolar fiyatı ile ABD mağazasında satışa sunulmaya başlamış olan iPhone uyumlu sanal gerçeklik gözlüğü çok yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunulacak. ABD’de şimdiden büyük ilgi toplamış olan gözlüğün ülkemizde de aynı etkiyi göstermesi bekleniyor.

Apple’ın böyle bir gelişme için adım atmış olması şüphesiz ki firmanın yararına oldu. Teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan imkanlar hususunda zaten Apple’ın geri kalmasını beklemiyorduk. İlerleyen zamanlarda bu ürünün ülkemizde satışa çıkması ile çok daha fazla bilgi edinebileceğiz. Ancak şimdiden ürün kullanıcıları gerçekten de memnun edecek gibi görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.