Apple’dan iPhone Takas Programı!

Apple, şu andaki mevcut programının dışına çıkarak hasar görmüş olan iPhone2ları geri almak için kolları sıvadı. Bunun için de gelişmiş bir iPhone takas programı başlatılacak.

iphone-takas

Yayınlanan haberlere göre Apple son günlerde hasar görmüş olan iPhone’lar için büyük bir hazırlık içerisinde. Bunun için gelişmiş bir iPhone takas programı uygulayacağını duyuran firma kullanıcılarını mağdur durumda bırakmama hedefinde.

Belirlenen rakamlar doğrultusunda düğmeleri bozulmuş, ekranı kırık ya da kamerası hasar görmüş iPhone’ların takasını sağlayabilecek. Ancak bu takas işlemleri iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ürünleri için geçerli olacak. Yani anlaşılacağı üzere iPhone 5s’ten eski olan modeller takas edilemeyecek.

Modele göre yapılacak olan fiyatlandırmalar da şimdiden belli oldu. Öncelikle iPhone 5s takası için Apple sizlere 50 dolarlık bir kredi verecek. Bu meblağ iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için de en az 200 ya da 250 dolar olacak. Bu rakamların değişimi ise modele ve modelin depolama alanına bağlı olarak değişiklik gösterecek.

iphone-takas-programı

Elbette kafalardaki ilk soru işareti bu listeye neden iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin dahil edilmeyişi. Tahminlere göre Apple bu modeller için henüz bir fiyat aralığı belirlemedi ya da şimdilik iPhone takas programı içerisinde bu modeller yer almıyor.

Bu takas programında yalnızca yazılım ya da donanım anlamında hasar görmüş olan cihazlar değil aynı zamanda su geçirmiş ya da parçalarına ayrılmış olan cihazlar da kabul ediliyor. Yani kullanıcılar küçük bir sorunda bile bu iPhone takas programından yararlanabiliyor.

Takas programı şüphesiz ki birçok iPhone kullanıcısını sevindirmiş durumda. Özellikle sık sık telefonunu düşüren ya da başka şekilde hasar veren kişiler için küçük bir meblağ ödeyerek yeni bir telefona kavuşma olanağı mevcut.

Önümüzdeki yıl akıllı cep telefonu satışlarının eskisi gibi yüksek olmayacağı tahmin edildiği için aslında birçok firma diken üstünde. Bu iPhone takas programı hususunda da düşünceler Apple’ın bu dalgalanmadan etkilenmek istememesi üzerine. Özellikle iPhone 7’nin çıkışına az bir zaman kaldığını düşünecek olursak firmanın telefon satışlarında düşüş yaşaması büyük bir dezavantaj haline gelebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.