Whatsapp Grup Limiti Yükseltildi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp grup limiti hususunda bazı değişiklikler yaptı. Artık Whatsapp grup konuşmalarına daha fazla kişi eklenebilecek.

Her gün yeni bir değişiklik ile karşımıza çıkan Whatsapp bu kez de kullanıcılarına müjdeli bir haber verdi. Facebook bünyesinde hizmet vermeye devam eden popüler uygulama geçtiğimiz günlerde yıllık üyelik sistemini iptal ederek kullanıcıların ödemesi gereken ücreti ortadan kaldırmıştı. Hem reklamsız hem de ücretsiz hizmet vermeye başlayan Whatsapp uygulaması bu kez de gruplardaki katılımcı limitini artırarak bir güzel habere daha imza attı.

Bilindiği üzere daha önce Whatsapp grup limiti 100 kullanıcı ile sınırlandırılmıştı. Bugün OTA üzerinden sunulmuş olan güncelleme ile katılımcı sayısının 256 olduğu belirlendi. Elbette bu durum bazı soru işaretlerine sebebiyet verdi ancak bunun gayet makul bir açıklaması var.

whatsapp-grup

Whatsapp tamamen ücretsiz şekilde hizmet vermeye başladığını açıklaması ardından üstü kapalı bir biçimde firmalar ile yapacak olduğu anlaşmalardan gelir sağlayacağını ima etmişti. Whatsapp grup limiti yükselişinin nedeni ise tahminlere göre Whatsapp’ın firmalar ile anlaşarak çalışanların uygulama üzerinden güvenilir bir biçimde mesajlaşma olanağına sahip olacak olması. Zira firmalar içerisine yapılan grup konuşmalarında 100 katılımcı son derece az bir sayı olarak görülüyordu. Bu yeni projenin temeli için de Whatsapp’ın grup kullanıcı limitini 256’ya yükselttiği düşünülüyor.

Elbette bu durum uygulamayı günlük hayatında tercih edenler için büyük bir sürpriz değil ancak iş anlamında büyük olanaklar sağlayacak gibi görünüyor. Bakalım Whatsapp ilerleyen günlerde kullanıcıları için başka sürprizler yapacak mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.