Anchor Text Nedir?

Anchor Text Nedir?Anchor Text Nedir?

Anchor Text, bir linkteki tıklanabilir kelimeler ve karakterlerdir . Metnin geri kalanından sıyrılıp çıkarılabilmesi için genellikle bir web sayfasında bir tarayıcı tarafından mavi ve altı çizili karakterler olarak görüntülenir.

Arama motorları, köprülü sayfanın ne olduğunu belirlemek için bağlantı metni kullanır. Çapa metni, köprünün işaret ettiği sayfanın içeriğini yansıtmalıdır. Çapa metnindeki önemli anahtar kelimeler de dahil olmak üzere arama motorları için bir sayfayı optimize ederken sayfanızın sıralamasında fark yaratabilirsiniz.

Arama motorları, arama motoru sıralamalarını belirlemek için farklı metriklere sahiptir ve link alaka düzeyi bunlardan biridir. Kaynak sayfanın içeriği ve bağlantı metninin içeriği, bağlantı alaka düzeyini belirlemeye yardımcı olur.

Google Web Yöneticisi Araçları gibi arama motoru optimizasyonu (SEO) araçlarını kullanarak link metnini takip edebilirsiniz. Google’ın Web Yöneticisi Araçları, web yöneticilerinin, sitelerine bağlayan metin çapa metinlerinde en yaygın kelimeleri görmelerini sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.