Bisecu; Dünyanın İlk Tam Otomatik Akıllı Bisiklet Kilidi

Bisecu; bir Kickstarter projesi olan ve Güney Kore merkezli teknolojisi firması tarafından tasarlanmış yeni nesil tam otomatik bisiklet kilitidir. Şimdiye kadar yapılmış en güvenli bisiklet kilitidir.

Bisecu nedir? sorusuna cevap vermemiz gerekirse eğer, Bisecu; bisiklet kullanıcılarının işini son derece kolaylaştıran tam otomatik bir kilit ürünüdür. Bisecu ile zincir, kilit veya farklı zorlayıcı ekstra aparatlara ihtiyaç duymanız gerekmiyor.

Bisecu nasıl ortaya çıktı?

Bisikletlerdeki klasik güvenlik sorunlarının giderilmesi amacıyla Güney Kore’deki aktif bisiklet kullanan mühendisler tarafından tasarlanmış startup ürünüdür. Mayıs 2016’da bisiklet meraklısı mühendisler ekip tamamlamasını yaptıktan sonra, ilk prototip’i Haziran ayında hazırladı. Geçtiğimiz haftalarda ise gerekli yatırımı almak amacıyla prototipi ve projenin detaylarıyla KickStarter‘de paylaşıldı. Çok kısa sürede $30.000 olarak belirlenen hedeflerine 123 destekçiyle tamamladılar. Evet, yanlış duymadınız! 10 günden kısa bir sürede hedefledikleri miktarı tamamlandı.

Ne özellikleri var?

Tamamen otomatik olması nedeniyle klasik kilitlerin aksine hem zamandan tasarruf etmenizi sağlar hem de zincir ve kilit olmaması nedeniyle hırsızlık olaylarına karşı çok güvenlidir. Akıllı telefonunuz ile eşleştirdiğiniz takdirde siz bisikletinize yaklaşınca otomatik olarak kiliti açıyor, siz uzaklaşmaya başlayınca da kendisini kilitliyor. Tüm bu işlemleri mobil cihazınız ile manuel olarak yapmanız da mümkün. Tek başına bir kilit değil elbetteki, kendisinin 3 farklı sensörü ile bisiklet kullanıcılarının ihtiyaçlarını da gideriyor.

-Hız, Mesafe ve Kalori ölçer

Her an kullanıma hazır hassas sensörleri sayesinde mobil cihazınızdan hızınızı anlık olarak görmenizi sağlar. Ayrıca kat ettiğiniz mesafeyi ve yaktığınız kaloriyi ortalama olarak akıllı cihazınızda paylaşır.

Hırsızlar bisikletinize yaklaşamaz!

Bisikletinizi kilitlediğiniz andan itibaren içiniz rahat olabilir. Çünkü bisikletinizdeki kurcalamaları dahi telefonunuza anında bildirir. Eğer aşırı zorlanma durumu söz konusu ise 100 dB’lik ses ile alarmı çalmaya başlar. Klasik kilitlerin aksine hırsızlar Bisecu’yu susturamazlar veya kesip atamazlar.

Tescilli görünür olmayan kilit sistemi

Dışarıdan kesmesi imkansız bir kilit sistemine sahip olan Bisecu, kötü hava koşullarına dayanıklı ve inanılmaz hafif malzemeden üretildi. Bir fincan kahveden bile hafif olan Bisecu, sadece 350 gram ağırlığında ve montajı da son derece basittir.

Uzun şarj dayanımı ile içiniz rahat

Bisecu, mikro usb kablo ile 2 saat şarj etmeniz durumunda 6 ay aktif kullanıma imkan sağlıyor. Pil kapasitesinin %20’nin altına inmesi durumunda ise akıllı telefonunuza uyarı gönderiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.