iPhone 7 Beklerken iPhone 6 SE Geliyor!

Görünüşe bakılırsa bu yıl Apple bize büyük bir sürpriz yapacak ve iPhone 7 ailesi ile birlikte iPhone 6 SE modelini de düzenleyeceği basın toplantısı kapsamında tanıtacak. Yani biz iPhone 7 beklerken karşımıza yepyeni bir sürpriz çıktı diyebiliriz. İşte detaylar!

iphone-6-se

Hatırlayacağınız üzere daha önce iPhone 6 SE modeline ait olduğu iddia edilen cihaz kutusu sızıntısı yapılmıştı. Sonrasında ise çeşitli performans testleri sızdırıldı ve bu testlerde 6 SE modelinin adı da göründü. Geekbench testi ile ortaya çıkan cihazın şimdilik yalnızca teknik özellikleri bakımından iOS 10 işletim sistemi ile çalıştığı kesin olarak biliniyor.

Şu anda cihaza dair diğer detaylar tam anlamı ile gün yüzüne çıkmış değil. Ancak iPhone 6 SE’nin Geekbench skorları son derece başarılı görünüyor. Apple’ın yeni cihazı tekli çekirdekte 3042, çoklu çekirdekte ise 5210 pan aldı ve iPhone 6S ailesinin üzerinde teknik özellikle sahip olduğunu açıkça kanıtlıyor.

iPhone 6 SE, İphone 7’den daha farklı bir model olacak

Tüm bunların yanı sıra hatırlayacak olursanız teknoloji devi Apple’ın iPhone 7 ismini 2017 yılına sakladığı ve bu nedenle de bu yıl tanıtılacak olan cihazlarına da farklı bir isim vereceği ortaya atılan iddialar arasındaydı. Ancak tüm bu iddiaların aksine iPhone 6 SE modeli, iPhone 7 modeli ile aynı zamanda tanıtılacak. Yani iPhone 7’nin ismi 6 SE olmayacak.

Tanıtılacak olan yeni iPhone modellerinin detayları da Evan Blass tarafından paylaşılmış olan sızıntıya bakacak olursak 16 Eylül 2016 tarihinde düzenlenecek olan basın toplantısı ile birlikte ortaya çıkacak. Bakalım yeni iPhone modelleri ile gelen yenilikler neler olacak?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.