Hangi iPhone 7 Modeli Daha Çok Satıyor?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modeleri birçok ülkede satışa sunulmuş durumda. Peki hangi iPhone 7 modeli daha çok satıyor? İşte detaylar!

iphone-7

Apple’ın yeni bombaları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus 16 Eylül tarihinden itibaren 28 ülkede piyasaya sürüldü. Satışa sunulmuş olan ülkeler arasında Türkiye yer almıyor ancak yeni nesil iPhone modelleri Ekim ayından itibaren ülkemize giriş yapmaya başlayacak.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin ön siparişleri gelen haberlere göre beklentilerin oldukça üzerinde. Hatta Apple’ın tedarikçilerine üretim kapasitelerini artırmaları yönünde talimat verdiği de söylentiler arasında yer alıyor. Slice Intelligence tarafından yayınlanmış olan bir raporda da yeni iPhone modellerinin ön sipariş sürecine ilişkin oldukça önemli istatistikler yer alıyor.

Hangi iPhone 7 modeli daha fazla beğenildi?

İlk 48 saat içinde 32 bin ön siparişin değerlendirilmiş olduğu raporda iPhone kullanıcılarının yüzde 55’lik diliminin tercihlerini iPhone 7 Plus modelinden yana kullandığını görmek mümkün. Yüzde 45’lik dilim ise iPhone 7 modeli tercih etti. 7 Plus modeli çıktığından beri ilk kez 4.7 inç boyutundaki modelden daha fazla satış elde etmiş gibi gözüküyor.

siyah-iphone7

iPhone 7 modelleri siyah, simsiyah, rose gold, gold, ve silver olmak üzere beş farklı renk seçeneği ile piyasaya sürüldü. Yayınlanan bazı raporlara göre kullanıcıların yüzde 46’sı tercihini mat siyah modelden yana kullandı. Simsiyah olan modelin tercih edilme oranı ise yüzde 23 oldu. iPhone 7 modelleri arasında en az rağbet gören renk ise silver yani gümüş rengi oldu.

iPhone 7 modeli ile sonunda 16 GB’lık sürümünü rafa kaldırmış olan Apple’ın yeni cihazları 32 GB’tan başlıyor. Diğer modeller ise 128 GB ve 256 GB boyutunda depolama alanına sahip. Yani kullanıcıların iPhone 7 ile birlikte depolama alanı sorunlarından kurtulacağını söylemek mümkün.

Ön sipariş rakamlarına bakacak olursak; 128 GB’lık iPhone 7 sürümleri kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Bu noktada simsiyah renk seçeneğinin 128 GB’dan başlamasının oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. İşin ilginç yanı ise 32 GB’lık sürümün 256 GB’lık olandan daha az ilgi görmesi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.