Microsoft Translator ile Simültane Çeviri

Microsoft’un çeviri serisi olan Microsoft Translator, simültane çeviri desteği ile Google çevirilerine rakip olacak. Birçok eleştirmen, Microsoft’un Google’ı bu alanda geçeceğine inanıyor.

Çeviri dendiğinde şüphesiz ki milyonlarca kişinin aklına ilk olarak Google Translate servisi geliyor. Ancak hiç de hafife alınmaması gereken Microsoft Translator isimli mobil uygulama, yaptığı başarılı çeviriler ile şimdiden dikkat çekmiş durumda. Google Translate’e büyük bir rakip olacağının haberini başarılı çevirileri ile vermiş olan bu uygulama, bir güncelleme ile Apple Watch ve Android Wear desteğini de kazandı. Bu güncelleme ile simültane çeviri yani anında çeviri özelliğini de kazanmış uygulama yolunda hızla ve başarıyla ilerlemeye devam ediyor.

Microsoft’un bu çeviri servisi, anında çeviri desteğinin yanı sıra telefon – akıllı saat karma desteği ile de büyük işler başaracak ve kullanıcılara büyük rahatlık sağlayacak gibi görünüyor. Şimdilik bu uygulamada Türkçe çeviri desteği ne yazık ki bulunmuyor ancak İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Çince ve Portekizce desteği uygulamada yer alıyor. Bu dillerde sesli olarak söylenen bir cümle saniyeler içerisinde yazılı olarak tekrar bu dillerden bir tanesine çevrilebiliyor. Birçok eleştirmen ve kullanıcı tarafından başarılı bulunmuş olan bu uygulama, diğer dillere destek verdiğinde çok daha iyi yerlere ulaşacak gibi görünüyor. Ayrıca birçok kişi Microsoft Translator’un Google Translate’in popülaritesini düşüreceğinden emin.

iOs, Android ve Windows Phone işletim sistemleri ile çalışan akıllı cep telefonu ve tabletler üzerinde bu uygulamayı kullanmak mümkün. Şimdilik Türkçe desteği olmasa da yurt dışına yaptığınız yolculuklarda bu uygulamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Saniyeler içerisinde yapılan çevirilerin yani simültane çevirilerin hayatınızı kolaylaştırdığını rahat bir şekilde görebilirsiniz. Elbette beklentiler kısa sürede uygulamaya Türkçe desteği gelmesi yönünde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.