Samsung’un En Büyük Ekranlı Telefonu: Galaxy A9

Giriş ve orta seviye Android telefonlar ile piyasada büyük bir yer edinen ve kullanıcıların da beğenisini kazanan Samsung, Galaxy A9 adındaki yeni bir orta segment Android uyumlu telefon ile kullanıcılarının karşısına çıkma hazırlığında.

 

Birçok analist Samsung’un her segmente uygun telefon üretmesi nedeni ile kendine zarar vereceğini düşünüyor. Ancak marka kesinlikle yolundan dönmüyor ve her gün bambaşka bir proje ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü markanın yeni hedefi ise Samsung Galaxy A9. Hakkında birçok bilgi ve fotoğraf sızdırılan bu modelin özellikleri büyük anlamda ortaya konmuş durumda. Ancak bu orta segment cep telefonun en fazla dikkat çeken özelliği kuşkusuz ki markanın en büyük ekranlı telefonu olması. Dev ekranlı olması planlanan Galaxy A9, 6 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Elbette telefonun çözünürlüğü de full HD çözünürlükte olacak.

AMOLED paneli ile de dikkat çekecek olan A9’un işlemci hanesi ise 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 620’ye sahip olacak. Bunun yanı sıra 3 GB RAM, 32 GB depolama ve Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi de telefona eşlik edecek. Tahminler Galaxy A9’un Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alacak modeller arasında olduğu yönünde.

Yeni Galaxy A serisi modelinin en çok merak edilen özelliklerinden bir tanesi de batarya ömrü. Telefonun 4000 mAh’lık bataryaya sahip olması kullanıcıları da sevindirecek bir etken. Bu batarya sayesinde Samsung da geniş bataryalı telefon kervanına katılmayı başarıyor. İlgi ve merakla beklenen Galaxy A9’un açıklanan özellikleri şimdilik bu kadar.

1 yorum
  1. Mehmet diyor

    Tasarımı pek gerçekçi gelmedi. Trol haber olma ihtimali çok yüksek. Her şeye rağmen note serisini tek geçerim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.